تلفن پشتیبانی 38429 - 021

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی چیست و طرز استفاده از آن

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی چیست و طرز استفاده از آن

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل کاربردی به شمار می رود که امروزه توانسته است جایی برای خودش در آشپزخانه های ایرانیان باز کند. برای شستشوی بهتر ظروف در این دستگاه، مواد شوینده متعددی به بازار عرضه شده است. یکی از مهمترین این مواد مایع جلادهنده است. این ماده کاربرد خاصی دارد و به شستشوی بهتر ظروف کمک می کند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره عملکرد این مایع و نحوه استفاده از آن اطلاعات کسب کنید.

 

مایع جلادهنده ظرفشویی چیست؟

در ابتدا بهتر است بفهمیم که مایع جلادهنده چیست و چه کاری انجام می دهد. گفتنی است، این مایع برای کمک به از بین بردن لکه ها و براق کردن ظروف، بهبود فرآیند خشک‌سازی و محافظت از ظروف شیشه‌ای در مقابل خط و خش به بازار عرضه شده است.

 

طرز استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

خوب است بدانید که امروزه در تمام ماشین‌های ظرفشویی محفظه‌ ای جداگانه برای اضافه کردن مایع جلادهنده تعبیه شده است. در ادامه مراحل استفاده از این مایع را برایتان شرح می دهیم:

 • در مرحله اول باید درب محفظه مربوط به مایع جلادهنده را باز کنید.
 • سپس محفظه را تا لبه تنظیم پر از مایع کنید.
 • در آخر درپوش محفظه را ببندید.

 

مزایای استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

استفاده از مایع جلادهنده مزایایی برایتان خواهد داشت که برخی از آن ها عبارتند از:

 • براق شدن ظروف، به ویژه ظروف شیشه‌ای
 • بهبود فرآیند خشک‌سازی
 • محافظت از ظروف شیشه ای در مقابل خط و خش و لکه‌های کثیفی

 

مایع جلادهنده چطور به بهبود شستشو کمک می کند؟

شاید این سوال مهم و به جا برایتان پیش بیاید که مایع جلادهنده چطور به بهبود شستشوی ظروف کمک می کند و ظروف شیشه ای را برق می اندازد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مایع جلادهنده طوری طراحی شده است که تنش سطحی آب استفاده شده در فرآیند شستشو را کاهش می دهد. به این ترتیب، با کاهش تنش سطحی قطرات آب، این قطرات تشکیل سطح تختی از آب می‌دهند و دیگر به شکل قطرات دایره‌ای شکل قرار نمی‌گیرند. این ویژگی باعث می‌شود که سطح در معرض هوای بیشتری قرار گیرد و در نتیجه فرآیند خشک‌سازی با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود. بنابراین، آب زمان کمتری را روی سطح ظرف‌های شما قرار می گیرد که نتیجه آن شکل‌گیری لکه‌های کمتر بر روی ظروف و شیشه‌ها است.

 

نکات طلایی درباره استفاده از مایع جلادهنده

برای استفاده بهینه از مایع جلادهنده به نکاتی که در ادامه می آید دقت داشته باشید:

 • به یاد داشته باشید که سرکه سفید با غلظت اسیدی ۵ درصد یا کمتر می‌تواند جایگزین مناسبی برای مایع جلادهنده حداقل در مورد لکه‌های آب و خشک‌شویی بهتر باشد. امّا با این حال، بهتر است از مایع جلادهنده در ظرفشویی استفاده کنید. زیرا سرکه موجب درخشانی ظروف نخواهد شد.
 • موضوع دیگر اینکه، شرکت های متعددی در قرص های ظرفشویی مقادیری از جلادهنده نیز قرار می دهند. اما بهتر است از خود مایع جلادهنده استفاده کنید.
 • نتایج تحقیقات علمی نشان می دهد که استفاده از مایع جلادهنده در ماشین های ظرفشویی تأثیر فراوانی در بهبود شستشوی ظروف دارد و موجب برق افتادن آن ها می شود.
 • اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید، همیشه از مایع جلادهنده استاندارد و ترجیحا سفارش شده توسط برند محصول خود استفاده کنید .
 • در زمان خرید مایع به تاریخ انقضای آن توجه کنید .
 • به یاد داشته باشید که در بعضی از برنامه های ماشین ظرفشویی عملیات خشک کردن وجود ندارد، در نتیجه نباید از مایع جلادهنده استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید که مایع جلادهنده در مرحله آخر برنامه شستشو فعال می شود .

جمع بندی

در پایان باید خاطرنشان کنیم که مایع جلادهنده یکی از مواد شوینده موردنیاز در ماشین ظرفشویی است. به سفارش متخصصان بهتر است که از این مایع برای شستشوی بهتر ظروفتان استفاده کنید. اگر می خواهید ظروف شیشه ای تان برق بیفتد و اثری از لکه آب و کثیفی در آن باقی نماند، باید از این مایع استفاده کنید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، باید به نکاتی که در بالا گفته شد به دقت عمل کنید. به طور کلی، استفاده از هر وسیله ای بایدها و نبایدهای خاصی دارد، با در نظر داشتن این نکات نتیجه بهتری خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس