تلفن پشتیبانی 38429 - 021

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از شستشو

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از شستشو

برای برخی از ما چنین اتفاقی رخ داده است که درماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو لباسها باید پس از گذشت 1دقیقه قفل درب ماشین لباسشویی بصورت خودکار باز شود اما قفل درب لباسشویی گیر کرد و باعث شده که درب ماشین لباسشویی باز نشود. این اتفاق امکان دارد در تمامی ماشین لباسشویی ها اتفاق بی افتد. حتی ماشین لباسشویی LG، ال جی با توجه به کیفیت بالای که دارند از این اتفاتق مستثنا نخواهند بود وشما در صورت مشاهده چنین مشکلی می توانید با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی LG، ال جی  تماس بگیرید.

زمانیکه با چنین صحنه ای مواجه شدید، اگر ماشیین لباسشویی خالی بود میتوانید راههایی را که ما در ادامه پیشنهاد می کنیم را امتحان کنید در صورت باز نشدن درب ماشین لباسشویی با تعمیرکار حرفه ای  ماشین لباسشوی پارس سرویس تماس بگیرید ولی اگر ماشین لباسشویی دارای لباس بود برای اینکه لباسها بهم رنگ ندهند و بوی بد نگیرند سریعا با تعمیرکار باسابقه ماشین لباسشویی شرکت پارس سرویس تماس بگیرید.

((شرکت پارس سرویس ارایه دهنده خدمات تعمیراتی ماشین لباسشویی می باشد و شما میتوانید با گرفتن شماره 38429-021 مشکل گیر کردن درب لباسشویی منزلتان را رفع کنید))

بنر ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • روش های آسان بازکردن درب ماشین لباسشویی
  • دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

چگونه درب ماشین لباسشویی قفل شده را باز کنیم

با استفاده از یک کارت مشابه به کارت عابر بانک میتوانید قفل درب لبتسشویی را باز کنید. کارت را بالای در لباسشویی داخل لاستیکی ببرید و به سمت قفل در لباسشویی بکشید تا ضامن و یا زبانه قفل لباسشویی را احساس کنید. و سپس کارت را به آرامی فشار دهید تا میان زبانه قفل برود و درب لباسشویی باز شود.

روش بعدی باز کردن درب ماشین لباسشویی استفاده از یک رشته نخ ابریشمی و یا نخ پلاستیکی است که نحوه استفاده از این نخ ها به این صورت است که شما دو طرف نخ را گرفته و از درز لاستیکی و قفل درب ماشین لباسشویی عبور داده و محکم میکشیم تا درب لباسشویی باز شود.

و در اخر اگر روش های فوق را امتحان کردید و موفق به باز کردن درب ماشین لباسشویی نشدید میتوانید با یک پیچ گوشتی قفل درب ماشین لباسشویی را باز کنید به این صورت که پیچ گوشتی را از درز لاستیکی و قفل رد کرد و به سمت بیرون فشار دهید. که ما این روش را پیشنهاد نمیکنیم چون احتمال رنگ پریدگی بدنه ماشین لباسشویی و خرابی بیشتر درب ماشین لباسشویی میشود.

 

در صورتی که موارد فوق را امتحتان کردید و موفق به باز کردن درب ماشین لباسشویی نشدید، به هیچ وجه دستگیره درب ماشین لباسشویی را با قدرت نکشید باعث شکسته شدن دستگره درب ماشین لباسشویی میشود و این کار تعمیر درب ماشین لباسشویی را برای تعمیرکار ماشین لباسشوی سخت تر خواهد کرد.در صورت باز نشدن درب درب ماشین لباسشویی میتوانید با تعمیرکار ماشین لباسشویی پارس سرویس 38429-021 تماس بگیرید.

علت گیر کردن درب ماشین لباسشویی چیست

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی میتواند موارد زیادی باشد. که در ادامه بطور کامل توضیح خواهیم داد.

علت باز نشدن در ماشین لباسشویی می تواند از قفل درب ماشین لباسشویی باشد

تمامی ماشین‌های لباسشویی ها چه دارای درب از جلو و چه ماشین لباسشویی دوقلو دارای درب از بالا، از یک قفل به منظور جلوگیری از باز شدن درب ماشین در هنگام شستشو تشکیل شده اند که بسیار مهم و کاربردی و یک سیستم امنیتی می باشد، اگر در یک الی دو دقیقه بعد از به پایان رسیدن برنامه‌ی شستشو، درب ماشین باز نشد، می تواند خرابی قفل درب را عامل این جریان دانست.

خرابی قفل را هم، می توانید از صفحه نمایشی که در برخی از لباسشویی ها وجود دارد چک کنید، چرا که اگر درب ماشین باز نشود، صفحه نمایش یک کد خطا را در این زمینه به کاربر نشان می دهد که می توانید با تعمیر و تعویض آن، مشکل را حل نمایید. از بابت تهیه قفل درب هم نگرانی به خود راه ندهید، قفل های متعدد با توجه به برند و شرکت سازنده ماشین لباسشویی در بازار موجود هستند که می توانید آنها را تهیه نمایید.

علت باز نشدن در ماشین لباسشویی می تواند از پوسیدگی و هرز شدن لولای درب ماشین لباسشویی باشد

در تمامی ماشین های لباسشویی، بخش درب، از زبانه و لولا تشکیل شده اند که در واقع برای قفل شدن و چفت شدن درب دستگاه به کار می رود. کار لولا، چرخش راحت درب می باشد که غالبا از جنس پلاستیک ساخته شده و با فشار در، هنگام باز و بسته کردن درب هم ممکن است شکسته شود، یکی از دلایلی که باعث می شود درب باز نشود، تنظیم نبودن درب روی لولا می باشد، از این رو خرابی و پوسیدگی لولا می تواند باعث قفل شدن درب ماشین شود. شما می توانید با بررسی این بخش، به خرابی و سلامت زبانه اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که تمامی پیچ ها سفت بسته شده باشند، در غیر اینصورت می توانید این کار را به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید.

علت باز نشدن در ماشین لباسشویی می تواند بخاطر عدم تخلیه آب باشد

در صورتی که آب داخل دیگ ماشین لباسشویی به هر دلیلی از مخزن خارج نگردد ، درب دستگاه به هیچ وجه باز نمی گردد. در این صورت به منظور باز شدن در ماشین لباسشویی ، آب داخل لباسشویی را به کمک فیلتر تخلیه کنید.پس از دقایقی از تخلیه آب ، درب ماشین لباسشویی باز خواهد شد.

دلایل خرابی درب ماشین لباسشویی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس