تلفن پشتیبانی 38429 - 021

بررسی علت های خالی نشدن آب لباسشویی ال جی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > بررسی علت های خالی نشدن آب لباسشویی ال جی

چرخه شستشو در ماشین لباسشویی شامل آبگیری و وارد نمودن مواد شوینده به داخل دیگ شستشو، صرف زمان، اجرای برنامه شستشو، آبکشی لباس ها و پایان خشک کردن (اختیاری) لباس ها می باشد که در طی این چرخه چند بار نیاز به تخلیه آب از چرخه شستشو داریم که عدم تخلیه آب لباسشویی می تواند تمام مراحل شستشو را با مشکل مواجه نماید.

اگر شما یک ماشین لباسشویی ال جی دارید و اگر در طول استفاده از آن با مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی ال جی مواجه شده اید.این مقاله را مطالعه نمایید، به شما کمک خواهد نمود تا علت های خالی نشدن آب لباسشویی LG خود را بیابید و در موارد ساده بتوانید خودتان اقدام به رفع مشکل دستگاه خود کنید.

خالی نشدن آب ماشین لباسشویی LG

علت های خالی نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

عیب یابی لوازم برقی از جمله لباسشویی نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و هرکسی از پس این کار برنخواهد آمد. اما بطور کلی عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی ال جی و همچنین در اکثر این دستگاه ها می تواند به چند دلیل رخ دهد:

  1. مشکل در پمپ تخلیه (drain pump)
  2. خرابی لوله ها و مسیر تخلیه فاضلاب
  3. خرابی یا پاره شدن تسمه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  4. خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی
  5. مشکلات مربوط به برق رسانی در دستگاه
  6. گرفتگی لوله تخلیه و جرم گرفتن پمپ تخلیه
  7. خرب شدن میکروسوئیچ تعیین سطح آب
  8. خرابی تایمر چرخه شستشو
  9. مسدود شدن تله شاری

خراب شدن و درست کار نکردن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

یکی از شایع ترین مشکلات در انواع ماشین لباسشویی و لباسشویی ال جی خراب شدن پمپ تخلیه دستگاه می باشد که به دلایل مختلفی مثل بوجود آمدن نوسانات برق، ورود پرز لباس، خاک و سنگ غیره، فرسودگی بر اثر مصرف زیاد و اتصال در سیستم برق دستگاه ممکن است رخ دهد که در چنین شرایط هنگام رسیدن به مرحله تخلیه پمپ به هیچ وجه کار نمی کند و هیچ صدایی از دستگاه نخواهد آمد و بر روی نمایشگر خطای تخلیه ظاهر خواهد شد.

تعمیر این بخش نیاز به تخصص و ماهر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دارد و کاری از دست شما بر نخواهد آمد و بهتر است تعویض پمپ دستگاه توسط یک متخصص تعمیر لباسشویی ال جی انجام گیرد.

خرابی لوله ها و مسیر تخلیه فاضلاب

گاهی ممکن است علت عدم تخلیه درست آب در لباسشویی به دلیل گره خوردن و مصدود شدن مسیر شلنگ تخلیه باشد و آب هنگام تخلیه نتواند آزادانه تخلیه گردد. در چنین شرایطی می توانید با بررسی کامل مسیر لوله تخلیه دستگاه خود اگر گره خوردگی و مشکلات از این دست را مشاهده نمودید نسبت به رفع آن اقدام نمایی.

کارشناسان ما در پارس سرویس آماده راهنمایی و مشاوره اولیه به شما عزیزان هستند تا شما بتوانید مشکلات سطحی دستگاه خود را بدون نیاز به مراجعه سرویسکاران ما انجام دهید.

خرابی یا پاره شدن تسمه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در یکسری از مدل های ماشین لباسشویی lg پمپ تخلیه بصورت مستقل کار نمی کند و نیروی خود را از موتور اصلی ماشین لباسشویی به وسیله یک تسمه که به آن متصل می شود می گیرد. در چنین شرایطی هرگونه نقص در تسمه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی موجب ایجاد خلل در فرآیند تخلیه آب از ماشین لباسشویی خواهد شد. اگر دستگاه شما با چنین مشکلی مواجه گردد تشخیص آن بدون بازکردن و مشاهد عملکرد پمپ میسر نخواهد بود و نیاز به اطلاعات و دانش کافی برای این کار وجود دارد.

خرابی برد اصلی ماشین لباسشویی

بدون شک برد ماشین لباسشویی مغز دستگاه شما و اصلی‌ترین قطعه طراحی شده آن است،این قطعه کلیه عملیات دستگاه شما را از شروع کار تا پایان آن مدیریت و فرمان دهی می کند.در صورتی که عملکرد برد لباسشویی با مشکل مواجه گردد، به هیچ عنوان نمی‌توانید از ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌ها استفاده کنید و به طبع اگر در این قطعه قسمتی که فرمان تخلیه آب را صادر می نماید دچار اختلال شده با آب در ماشین لباسشویی می ماند و تخلیه صورت نمی گیرد.

به منظور تعمیر این قطعه باید عملیات تست و عیب یابی به وسیله دستگاه های خاصی انجام شود که این کار از دست یک متخصص سرویسکار برمی آید و در چنین شرایطی باید با یک شرکت تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی معتبر تماس بگیرید.

مشکلات مربوط به سیستم برق رسانی در دستگاه

گاهی ممکن است یکی از علت های خالی نشدن آب لباسشویی ال جی مربوط به سیستم برق رسانی در این دستگاه باشد و برق به درستی به پمپ تخلیه نرسد و این قطعه ضعیف یا اصلا کار نکند که در چنین شرایطی نیز باید تمام سیستم سیم کشی دستگاه از ابتدا تا انتها تست و بررسی گردد تا در صورت وجود هرگونه مشکلی آن را برطرف نمود.

گرفتگی لوله تخلیه و جرم گرفتن پمپ تخلیه

انسداد لوله های موجود در ماشین لباسشویی ال جی به دلیل تجمع جرم و مواد شوینده در مسیر لوله کشی داخلی و خارجی آن پس از گذشت چند سال امری شایع و اجتناب ناپذیر می باشد که گاهی این مواد ضاید در لوله ها به حدی می رسند که می توانند جلوی تخلیه آب از لباسشویی شما را بگیرند. به منظور حل این مشکل ابتدا به دقت مسیر لوله خروجی آب را بررسی نمایید و در صورت وجود اینگونه مشکلات آن را با مواد جرم گیر برطرف نمایید.

اگر نتوانستید با روش های معمول گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی خود را از بین ببرید می توانید از یک شرکت لوله بازکنی معتبر در تهران کمک بخواهید.

خرب شدن میکروسوئیچ تعیین سطح آب

در ماشین های لباسشویی یک سنسوری تعبیه شده تا میزان سطح آب را به برد اصلی اطلاع دهد و برد در هر لحظه می تواند کنترل نماید که چه میزان آب در دستگاه موجود می باشد. بدیهی است که باید پس از اتمام کامل تخلیه آب ماشین لباسشویی این سنسور فعال خواهد شد. پس اگر به هر دلیلی این سنسور به درستی کار نکند ممکن است فرآیند تخلیه شدن آب لباسشویی با مشکل مواجه گردد.

خرابی تایمر چرخه شستشو

در چرخه شستشو مراحل توسط برد اصلی و بوسیله تایمر زمانی کنترل می شود در واقع وضیفه اصلی تایمر لباسشویی اصلاع دادن به برد اصلی به منظور پایان یک مرحله خاص از شستشو می باشد. به هر دلیلی اگر مشکلی برای این میکروسوئیچ پیش آید ممکن است عملیات تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

تله شاری یا coin trap

در ماشین‌های لباسشویی بخشی بنام کوین ترپ (coin trap) به منظور به دام انداختن اشیای اضافی در هنگام شستشو تعبیه گردیده اند تا این اشیاء خارجی وارد سیستم تخلیه آب لباسشویی نشوند.لزوم پاکسازی و بازدید کوین ترپ در بازه های زمانی منظم بسیار لازم و مهم است به دلیل اینکه اگر آشغال ها و اشیاء خارجی جمع شده در داخل کوین ترپ تخلیه نشوند، آن را مسدود نموده و عملیات تخلیه آب به درستی انجام نخواهد شد و آب به صورت کامل و یا کلاً تخلیه نمی‌گردد.

سعی کند در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی ال جی تله شاری را بررسی نمایید و درصورت وجود آشغال آن را پاکسازی نمایید.

در پایان بهتر است بررسی تمام این موارد را به یک شرکت تعمیرات ماشین لباسشویی معتبر بسپارید و از دستکاری بی مورد دستگاه بپرهیزید. شرکت پارس سرویس با داشتن بهترین سرویسکاران متخصص تعمیر لیاسشویی ال جی به راحتی و با تجهیزات کامل می توانند مشکل عدم تخلیه آب لباسشویی ال جی شما را حل نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس