تلفن پشتیبانی 38429 - 021

علت لرزش ماشین لباسشویی و روش های برطرف کردن آن

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > علت لرزش ماشین لباسشویی و روش های برطرف کردن آن

صدای لرزش ماشین لباسشویی در حین کار نوعی فاجعه در اکثر خانه ها است، به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم علل بوجود آمدن لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی را تشریح و بررسی کنیم و راهکارهایی برای پیشگیری از تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی و همچنین رفع لرزیدن ماشین لباسشویی هایی که در حین شستن لباس ها از خود سر و صدایی مانند کوبیدن طبل ایجاد می کنند ارائه می دهیم.

لرزش ماشین لباسشویی

در حالی که ممکن است بارها از تعمیر ماشین لباسشویی خود دلسرد شده باشید، خیلی از مشتریان به ما گفته اند که تعمیر ماشین لباسشویی واقعا آسان ممکن و آسان است!

برای شروع به کار، لیستی از رایج ترین علل لرزش ماشین لباسشویی را بررسی کردیم. شما می توانید از این لیست برای کمک به  کشف علت لرزیدن ماشین لباسشویی استفاده کنید.

ماشین های لباسشویی الجی (LG) نیز با وجود کیفیت بالایی که دارند و کمتر دچار لرزش می شوند هم از این امر مستثنی نیستند و ممکن است دچار لرزش شوند. نگران نباشید و برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود با شرکت پارس کمک تماس بگیرید تا کار را به یک تعمیر کار حرفه ای سپرده باشید.

علت لرزیدن ماشین لباسشویی و روش رفع آن 

برای رفع مشکل لرزش ماشین لباسشویی باید ابتدا علت آن را کشف کنیم. در زیر لیستی از مواردی که باعث ایجاد لرزش در ماشین لباسشویی می شوند ار بررسی می کنیم:

ضعیف یا خراب شدن کمک فنرهای ماشین لباسشویی

کمک فنر ها در ماشین لباسشویی وظیفه دارند که حرکت مخزن را هنگام  چرخیدن مخزن متعادل کنند.

رفع مشکل:

اگر مشکل از کمک فنر های ماشین لباسشویی باشد باید قاب پشتی و بالایی ماشین لباسشویی برداشته شود تا بتوانید به کمک فنرها دسترسی داشته باشید.

پس از بررسی کمک فنرها اگر متوجه مشکل و یا ایراد ظاهری در آن ها شدید نیاز است که آن ها را تعویض کنید.

فنر های نگهدارنده ماشین لباسشویی

وظیفه ی فنر های نگهدارنده، نگه داشتن مخزن و جدا کردن آن از محفظه ی ماشین لباسشویی و همچنین گرفتن لرزش های مخزن هنگام چرخش می باشد.

اگر علت تکان  ولرزش ماشین لباسشویی شما فنر های نگهدارنده آن می باشد قاب های محفظه را بردارید تا بتوانید فنر ها را بردارید.

رفع مشکل:

در هنگام بررسی فنرها دقت کنید که در جای خودشان قرار داشته باشند در غیر این صورت باید فنر ها را تعویض کنید.

حلقه اسنابر ماشین لباسشویی

تاثیر حلقه اسنابر در لرزش لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی شما در بالا قرار دارد دارای حلقه اسنابر است که این حلقه لرزش ماشین را در هنگام چرخش کنترل و کم می کند.

این حلقه ها به مرور زمان فرسوده و خراب می شوند و ممکن است بپوسند و باعث ایجاد لرش های شدید شوند.

رفع مشکل:

برای حل کردن این مشکل ابتدا پنل جلویی ماشین لباسشویی را خارج کنید و اگر گرد سفید، پد های خشک شده و رنگ و رو رفته مشاهده کردید باید پس از جدا کردن فنر های مخزن آن ها را تعویض کنید.

پایه های تنظیم در ماشین لباسشویی

این پایه ها وظیفه ی تراز کردن ماشین لباسشویی را به عهده دارند که بسته به مدل ماشین ماشین لباسشویی ممکن است دارای دوپایه قابل تنظیم در جلو و دو پایه خود تنظیم در عقب و یا چهار پایه قابل تنظیم باشند. تراز نبودن این پایه ها می تواند یکی از علت های مهم لرزش ماشین لباسشویی باشد.

نقش پایه های نگهدارنده در لرزش ماشین لباسشویی

رفع مشکل:

از تراز بودن این پایه ها مطمئن شوید و دقت کنید که اگر پایه های ماشین لباسشویی دارای لاستیک مخصوصی است که به زمین می چسبد، وضعیت این لاستیک ها را چک کنید.

بررسی موارد دیگر در لرزش در ماشین لباسشویی:

 • مشکل در وزنه های بالانس : در ماشین لباسشویی ها وزنه هایی در جهت بالانس قرار داده شده اند. اگر این وزنه ها به دلایلی جدا شوند باعث ایجاد لرزش خواهند شد.
 • سالم نبودن قطعات مخزن : اگر قطعات مخزن ماشین لباسشویی به دلایلی خراب شوند این موضوع میتواند باعث ایجاد لرزش شود.
 • مشکل اساسی در بلبرینگ مخزن : یکی از قطعاتی است که در صورت اسیب دیدن میتواند باعث بروز لرزش در ماشین لباسشویی شود.
 • قطعه ی فولی و احتمال نقص در آن : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام فولی یا فلکه ی ابکش وجود دارد که خراب شدن ان میتواند باعث ایجاد لرزش شود.
 • خراب شدن قطعه حساس تاخو در لباسشویی  : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام تاخو وجود دارد که خراب شدن ان باعث عدم تنظیم جریان برق ورودی به سیستم میشود که عمیتواند عامل لرزش باشد.

پیشگیری از لرزش ماشین لباسشویی تازه خریداری شده

رعایت نکاتی می تواند از بروز مشکل لرزش ماشین لباسشویی پیشگیری کند.

 • پایه های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید و بررسی کنید که محل نصب ماشین لباسشویی تراز باشد.
 • اکثر ماشینهای لباسشویی پیچی جهت ثابت کردن مخزن ماشین لباسشویی در هنگام چرخش هستند، دقت کنید این پیچ بازباشد.
 •  لباس ها را گلوله نکنید و آن ها را بصورت مرتب داخل محفظه ماشین لباسشویی قرار دهید.
 •  بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس نریزید.
 •  کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی هم در ان لباس نریزید بهتر است.
 •  بررسی کنید که آب ماشین لباسشویی به خوبی و با سرعت مناسبی تخلیه شود.

نحوه تراز کردن پایه های تنظیم ماشین لباسشویی:

برای تراز کردن پایه های ماشین لباسشویی می توانید با استفاده از ابزار تراز این کار را انجام دهید، ابزار تراز را روی لباسشویی قرار دهید، سپس پایه ها را انقدر تنظیم نمایید تا لباسشویی کاملاً تراز شود. اگر ابزار تراز در اختیار ندارید می توانید برای تراز کردن ماشین لباسشویی، آن را بر روی یک تکه تخته سه لا  قرار دهید.

ماشین های لباسشویی طوری طراحی شده اند که می توانند با توجه به سطح زمین تنظیم شوند. دو پایه جلو ماشین لباسشویی مکانیزم ترازبندی همراه با یک قفل دارند تا پس از تنظیم، مانع حرکت آن‌ها می شود. هر پایه باید در ارتفاع مناسب تنظیم شود و قفل آن‌ها را فعال شود تا از حرکت اضافی آن‌ها جلوگیری شود.

دو پایه عقبی ممکن است مانند پایه های جلویی تنظیم شوند و یا اینکه خودشان تنظیم شوند. اگر خودشان تنظیم می شوند، لباسشویی را به سمت پایه های جلو خم کنید تا پایه های عقب جا به جا شوند، سپس لباسشویی را روی زمین بگذارید تا پایه ها به صورت خودکار تنظیم شوند.

البته دقت کنید بعضی از مواقع ممکن است یک یا چندتا از این پایه ها آسیب دیده باشند و یا شکسته شده باشند که در این صورت باید جایگزین شوند میتوانید برای تعمیر ماشین لباشویی خود با شرکت پارس سرویس تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس