تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه استفاده بهینه از کولر گازی با چند دستور ساده

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه استفاده بهینه از کولر گازی با چند دستور ساده

برای اینکه بتوانیم از نحوه درست استفاده کردن از کولر گازی و کولر گازی اسپيلت را بدانیم و بتوانیم روش صحیح استفاد آن ها را به کار بگیریم نکاتی را دراین مقاله میگوییم که میتواند به شما کمک کند تا از این دستگاه دوست داشتی در فوصول تابستان بیشترین استفاده را ببرید.

لازم به ذکر است استفاده از برندهای برتر کولر گازی که دارای امکانات و قابلیت های پیشرفته بالاتری باشند به نحوه استفاده درست از کولر گازی خیلی به شما کمک خواهند نمود.

در این رابطه می توانید مقاله ” معرفی برندهای مختلف کولر گازی “ را مطالعه نمایید. این دو مقاله را راجب برند های برتر بخوانید : 7 برند برتر کولر گازی را بشناسیم (قسمت دوم) | 9 برند برتر کولر گازی را بشناسیم (قسمت اول)

 

نحوه استفاده درست از کولر گازی

نکات مهم در نحوه صحیح استفاده از کولر گازی

کولر گازی ها برخلاف تصور عموم اگر به درستی تنظیم نشوند نمی توان به خوبی از تمام توان آنها استفاده کرد بخاطر همین موضوع ما تصمیم گرفتیم تا یکسری از نکات را در رابطه با انتخاب کولر گازی برای انواع مکان ها، استفاده از کولر گازی با قدرت های مختلف و نحوه عایق کاری آنها را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

1-چگونه دمای مناسب کولر گازی را بدانیم؟

معمولا دمای مناسب کولرهای گازی بین ۲۴ درجه سانتیگراد تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. و با تنظیم این دما کولر گازی شما سریعتر محیط را به ان دما میرساند و ترموستات آن عمل کرده و کمپرسور دستگاه خاموش میشود و در طول استفاده شما کمپرسور با کمترین کارکرد می تواند محیط شما را خنک کند.

وهمچنین لازم است که بدانید دمای کولر در مصرف برق تاثیرمیگذارد و در این رابطه اگر کولر گازی شما دارای سیستم اینورتر باشد به نحو چشم گیری در مصرف برق صرفه جویی می کند.

لازم است بدانید کولرگازی برای محیطی که انتخاب میکنید بسیار مهم است.

چه کولرگازی برای خانه مناسب هست ؟

کولر گازی برای یک اتاق : برای اتاق 36 مترمربعی با ابعاد 6 در 6 متر تقریبا 6000 تا 10000 بی تی یو سرمادهی مورد نیاز است

کولر گازی برای محیط چند اتاقه:برای فضایی در حدود 70 متر مربع سرمادهی معادل 10000 تا 16000 بی تی یو مورد نیاز است

کولر برای محیط  بزرگ: میزان سرمادهی مورد نیاز برای فضاهای بزرگتر از 75 متر مربع و تا حدود 185مترمربع تقریبا 16000 تا 28000 بی تی یو می باشد.

مناسب است از کولرگازي يا اسپيلت هايي استفاده شود که داراي اينورتر با سطح مصرف انرژي A يا B باشند .

اگر درمحیط کار یا منزل تان از کولر آبي استفاده مي کنيد و به دليل کانال کشي نامناسب يکي از اتاق ها خنک نمي شود. مي توانيد دريچه ي کولر موجود در اين اتاق را بسته و بجاي آن براي آن قسمت از خانه از يک اسپيلت يا کولرگازي مناسب استفاده کنيد.

در صورتي که کنتور برق شما 25 آمپر باشد ، مجموع آمپر مصرفي اسپيلت ها يا کولرهاي گازي نبايد از 20 آمپر بيشتر باشد. البته آمپري که دربرق مصرفي اسپيلت ها ذکر مي شود آمپر راه انداز و اوليه است و پس از راه اندازي معمولا حدود 30 درصد کمتر از شدت آمپر راه انداز جريان برق نياز خواهد بود.

2-توصیه های عایق کاری برای حدر نرفتن انرژی

  • بزرگترین عامل گرم شدن اتاقها معمولاً آفتاب است. این گرما به سرعت از راه شیشه و پنجره ها و به آهستگی از طریق دیوارهای خارجی و سقف به اتاق تحمیل می شود. با استفاده از موارد ذیل می توان مقدار گرمایش تحمیلی را کاهش داد
  •  استفاده از پرده یا کرکره داخلی
  • استفاده از سایبان
  • استفاده از شیشه های رفلکس
  • عایق کاری سقف و دیوارهای خارجی اطراف محل نصب کولر گازی
  • استفاده ازپنجره های دو جداره

 

اگر شارژ گاز دستگاه شما  تنظیم نباشد:

اگر زیاد باشد سرمای دستگاه نیز کم میشود و آمپر مصرفی دستگاه بالا میرود و آگر کم باشد باز هم سرمای خوبی ندارد و دستگاه بیش از حد کار می کند  و هر دو باعث می شود مصرف برق دستگاه بالا برود اگر کولر گازی شما مشکل داشت سریع کولر گازی خود را تعمیر کنید .

کولرتان را به صورت دوره ای سرویس کنید

هر از گاهی پنل خارجی را سرویس کنید فیلترها  را عوض کنید  با این کار میتوانید میزان مصرف برق کولرتان را تا ۱۰ درصد کاهش دهید..در همین رابطه مطلب “ سرویس کولر گازی ” را مطالعه کنید و سرویس کولر گازی چه مزایایی دارد ؟

اگر فیلتر هوای کولر گازی  یا کندانسور کولر شما کثیف باشد باعث بوجود آمدن فشار بیشتر به کمپرسور کولر گازی شما خواهد شد و در نتیجه مصرف برق افزایش پیدا می کند.  همچنین کثیف بودن فیلتر یا مسدود بودن آن در کارایی و میزان مصرف دستگاه تاثیر می گذارد. ذرات کثیف آن ممکن است به داخل کانال برگشته که  باعث کاهش عملکرد و بیشتر شدن مشکلات در آینده می شود.

آیا کولر گازی نیاز به جای مناسب دارد؟

درپاسخ باید بگویم بله کولرگازی نیازبه مکان مناسب برای نصب دارد.انتخاب جای مناسب برای کولر گازی ازاهمیت بالایی برخورداراست زیرا این کار باعث میشود سرمای کولر به همین قسمت های محیط خانه برسد و نصب نا صحیح کولرگازی باعث ایجاد مشکلات متعددی برای کولر میشود و همچنین مصرف برق نیز بالا میرود در نصب کولر گازی دقت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس