تلفن پشتیبانی 38429 - 021

چند نکته مهم برای خرید ماشین ظرفشویی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > چند نکته مهم برای خرید ماشین ظرفشویی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینه ها به خصوص در زمینه لوازم خانگی، این روزها سر وكله انواع و اقسام ماشین در آشپزخانه‌ها پیدا شده. در میان این لوازم خانگی خانواده های ایرانی از استفاده ماشین ظرفشویی استقبال ویژه ای به عمل آوردن  و دیگر زمان آن فرا رسید که شستشوی ظروف با دست را فراموش کنیم.

تا چندی پیش خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی برای بسیاری از خانواده‌ها به‌عنوان خریدی کاملا تجملاتی و غیرضروری مطرح بود، اما با توجه به مدرنیته شدن زندگی و به دلیل شاغل بودن زوجین، ماشین ظرفشویی به وسیله‌ای بسیار کارآمد و مفید در بسیاری از خانواده‌ها تبدیل شده است. اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی خوب را دارید  این مطلب که راهنمای خرید ماشین ظرفشوئی مناسب است را حتما مطالعه نمایید.

((برای تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی خودتان می توانید از شرکت پارس سرویس کمک بگیرید))

ما در این مطلب به نکات زیر خواهیم پرداخت:

چگونه ماشین ظرفشویی مورد نیاز منزلمان را تهیه کنیم ؟

چطور از ماشین ظرفشویی نگهداری کنیم؟

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

چگونه  یک ماشین ظرفشویی مناسب و خوب انتخاب کنیم؟

قبل از خرید ماشین ظرفشویی ابتدا مشخص کنید که هدف شما از خرید ماشین ظرفشویی چیست یا اینکه می خواهید چه کارایی داشته باشد سعی کنید یک لیست کامل تهیه و یادداشت نمایید.

در انتخاب ماشین ظرفشویی باید این نکته مهم را در نظر داشته باشیم که تعداد افراد خانواده چند نفر میباشند که با توجه به نیازمان ماشین ظرفشویی را خریداری کنیم. بطور مثال اگر عضو خانواده کم جمعیتی هستید ماشین ظرفشویی رومیزی خریداری کنید که از نظر قسمت بسیار مرقون بصرفعه تر از ماشین ظرفشویی ایستاده است و اغلب این ماشینها عمدتا 4 ، 5 ، 6 و به ندرت 8 نفره می باشند و با اینکه مشکل جا را حل کرده اند ولی هنوز کارایی لازم را برای مصارف روزمره و خصوصا شستشوی قابلمه و ماهی تابه ندارند. ولی اگر جز خانواده پر جمعیت هستید از ماشین ظرفشویی ایستاد استفاده نمایید.این ماشینها بیشتر 12 نفره هستند حجمی مشابه با ماشین لباسشویی دارند.

ماشین ظرفشویی ها دارای امکانات مختلفی هستند بطور مثال:

میزان مصرف انرژی: نکته مهم و قابل توجه که باید به هنگام خرید ماشین ظرفشویی در نظر بگیریم میزان مصرف انرزی برق و مصرف آب آن به هنگام شستشوی ظروف است.

میزان مصرف آب: ماشین های ظرفشویی آب زیادی مصرف میکنند که البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی آن، از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف میشود چندان تفاوتی ندارد. برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدلهای مختلف و مقدار مصرف آنها را با دقت بررسی کنید.

تعداد بازوی‌های آب‌پاش:  همچنین تعداد بازوهای آبپاش بر قیمت ماشین ظرفشویی موثر است بطور مثال برخی از ماشینهای ظرفشوی دارای یک بازوی آبپاش باشد قیمت آن ارزان تر خواهد بود و همینطور اگر دارای دو و یا چند بازوی آبپاش باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.

قابلیت سشتشوی میوه و سبزیجات : شستن میوه و سبزیجات در ظرفشویی بصورت دستی و هم زمان بر است و هم آب زیادی را هدر میدهد. و شما با توجه به قابلیت ماشین ظرفشویی تان میتوانید به راحتی میوه و سبزیجات را در قفسه ماشین ظرفشویی قرار دهید و ماشن ظرفشویی را در حالت شستشوی میوه و سبزیجات ( شستشو با آب سرد و بدون خشک کردن) قرار می دهید تا بخوبی آنها را بشوید و توجه داشته باشید که برای شستن میوه و سبلزیجات از هیچ ماده شستشویی استفاده نکنید.

مخزن : ماشینهای ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ , یا به عبارتی استیل دارند. جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری میکند. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید.

خشک کن : ماشین ظرفشویی هایی که مجهز به خشکن هستند نسبت به ماشین ظرفشویی های معمولی مصرف انرژی برق بیشتری دارند. اما در مدل هایی که جنس مخزنشان استیل است و گرما را بیشتر نگه میدارند ظروف با همان گرما خشک می شوند.

سایز قفسه : قفسه ها را با دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه انها برای قرار دادن بشقاب، قابلمه ، کاسه  ویا ماهیتابه خلاصه  بیشتر ظروف خود مطمئن شوید. بدیهی است که ظروف بزرگ مانند قابلمه با ظرفیت بالا در قفسه ماشین ظرفشویی جا نخواهد شد و باید آنها را با دست بشوشیید. قفسه بیشتر این دستگاهها دو طبقه و گاهی دارای قابلیت شیب دار شدن است.

میزان تولید صدا به هنگام شستشوی ظروف : عموما شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی با سر وصدا همراه است و این صدا ناشی از گردش موتور و فشار آب است. در ماشین ظرفشویی های دارای دیواره عایق این صداها تا حدی کاهش  می یابد. اگر ماشین ظرفشویی با صدای کم میخواهیم ما ماشین ظرفشویی 42 دسی بل را به شما پیشنهاد می کنیم.

چرخه دمای بالا : حسگر های ماشین های ظرفشویی میزان کثیف بودن  ظروف را تشخیص می دهند  و به طور خودکار زمان شستشو، دما و میزان  آب مصرفی را مشخص می کنند. در این ماشین ها دماهای شستشو  معمولا از ۴۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد متغیر است.بهترین دما  نیز ۶۵ درجه سانتیگراد است.

 گرمکن آب داخلی : تقریبا همه ماشین های ظرفشویی  به آب گرم متصل می شوند.این آب گرمها بین ُ ۴۸ تا ۵۵ درجه سانتیگراد  قابل تنظیم است. ماشین های ارزان  از همین دمای آب استفاده می کنند  درحالی که ماشین های گران  دارای سیستم گرم کننده هستند .برای شستن چربی و پاک شدن مواد شوینده ، دمای آب باید  ۶۰ درجه باشد.از طرفی داغ بودن آب  نیاز به خیس کردن و اب کشی مکرر را از بین می برد و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود مدل های جدیدتر ، ظروف را با آّ داغ می شویند و با آب شرد ابکشی می کنند. به این ترتیب در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

 قابلیت دفع موادغذایی : بعضی از ماشین ظرفشویی ها ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون میفرستد. اما مدلهای دیگر این دستگاه چنین آسیابی ندارند و ظروف باید قبل از قرار داده شدن در آن با دستمالی مرطوب پاک شوند.

شستشوی هوشمند : ماشین ظرفشویی هایی که دارای این ویژگی هستند میتوانند با عبود دادن نور از میان ظروف میزان شفافیت آنها را میسنجند و میزان کثیفی ظروف در چرخه شستشو را کنترل نموده و با تنظیم میزان آب مصرفی، علاوه به دستیابی به حداکثر تمیزی، به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز کمک می کند.

 

چند روش نگهداری ماشین ظرفشویی

چند نکته جهت نگهداری ماشین ظرفشویی

تمامی لوازم خانگی بخصوص ماشین ظرفشویی برای طولانی تر شدن عمر شان نیاز به اقداماتی جهت نگهداری دارند. یکی از نکاتی که در مورد ماشین لباسشویی باید رعایت شود این است که بعد ازاتمام هر شستشو درب ماشین ظرفشویی را به مدت 30 دقیقه باز بگذاریم تا بخار و بوی آن خارج شود و ظروف را بگونه ای در قفسه ها قرار دهیم که به هنگام چرخش آبپاش، به آن برخورد نکند و از شکسته شدن آبپاش جلوگیری کنیم.

در نهایت با توجه به توضیحات داده شد سعی کنید از نمایندگی های برندهای معتبرمانند نمایندگی LG  و SAMSUNG  و BUSCH و… ماشین ظرفشویی را تهیه نمایید. امروزه این امکان فراهم آمده است که شما میتوانید بصورت آنلاین ظرفشویی مورد نظر خود را با بررسی امکانات آن، خریداری نمایید.

از ماشین ظرفشویی های برند ال جیLG میتوانیم به  مدل XD64S-GSC  که دارای ظرفیت  14 نفره و ابعاد آن    600mm*mm600*850mm  اشاره کنیم. که دارای خصوصیات همچون متوسط میزان مصرف آب در هر شست و شو9 لیتر می باشد و  میزان صدا 46 دسی‌بل است . دارای 7 برنامه انتخابی اضافه شستشو و خشک‌کن می باشد.

از برند معتبر SAMSUNG مدل  D164 را که دارای خصوصیات زیر است به شما پیشنهاد میکنیم.  وزن آم 55 کیلوگرم و ظرفیت آن 14نفره است و ابعاد آن 598mm*600mm*845mm است.
متوسط میزان مصرف آب در هر شست و شو 9.7 لیتر می باشد دارای 2 قفسه در بالا است و میزان صدای آن به هنگام شستشوی ظروف 44 دسی بل است. و مجهز به قفل کودک می باشد.
دارای گزینه نیم شور – سبد بالا یا سبد پایین, سیستم ضدعفونی, شست‌وشو با آب تا دمای 80 درجه جهت استریل کردن, قابلیت شست‌وشوی ظروف بزرگ و قابلمه تا 36 سانتی متر, قفسه سوم مخصوص قاشق و چنگال جهت سهولت در استفاده, کنترل هوشمند جهت شروع با تاخیر از 1 تا 24 ساعت است و دارای چند بازوی آب پاش میباشد.

ماشین لبلسشویی برند  BOSCH  مدل SMS58M08IR که بصورت ایستاده است و دارای صفحه نمایشگر و قفل کودک بود و وزن آن 47 کیلوگرم و ظرفیتی حدود 13 نفره است و ابعاده آن 600mm*600mm*850mm و متوسط میزان مصرف آب در هر شستشو حدود 10 لیتر میباشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس