تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه تعمیر کولر گازی در خانه برای کاهش هزینه های کولرگازی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه تعمیر کولر گازی در خانه برای کاهش هزینه های کولرگازی

با گذراندن دوره های آموزشی کولر گازی در مراکز فنی و حرفه ای و اخذ مدرک می توان به توانایی تعمیر کولرگازی دست یافت. در صورت نداشتنن اطلاعات کافی در این زمینه میتوان با تعمیرکار در این زمینه با شرکت پارس سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن برای شما سرویس کار کولر گازی ارسال نماید تا برای شما عملیات سرویس و تعمیرات کولر گازی تان را انجام دهد.

سرویس دوره ای  تعمیر کولر گازی

سرویس دوره‌ای کولرگازی را جدی بگیرید زیرا سرویس به ‌موقع کولرگازی عامل اصلی کاهش مصرف برق کولرگازی است و همچنین باعث کم‌شدن خرابی کولرگازی می‌شود پس در نتیجه شما کمتر نیاز به تعمیر کولر گازی خود پیدا می کنید. در ابتدا باید گفت که خرید یک برند خوب کولر گازی می تواند خیلی از مشکلاتی را که در ادامه خواهیم گفت را به حداقل برساند و در صورت بروز مشکل سرویسکاران کولر گازی پارس سرویس برای سرویس کولرگازی شما ابتدا اقدام به شست‌وشوی فیلترهای کولرگازی کرده و سپس با دستگاه کارواش واحد بیرونی کولرگازی را شست‌وشو می‌دهد.

تعمیرات کولر گازی شامل بخش های مختلفی می شود : از جمله این سرویس ها می توان به :

  • شارژ گاز کولر گازی
  • تعویض کمپرسور کولر گازی
  • رفع مشکل باد گرم کولرگازی
  •  رفع صدای زیاد کولرگازی
  • رفع مشکل اتصالی برق کولرگازی
  • تعمیر برد کولرگازی اسپیلت
  • تعویض خازن کولرگازی
  • شستشوی کندانسور

و خیلی موارد دیگر اشاره کرد. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

نحوه تعمیر کولر گازی در خانه برای کاهش هزینه های کولرگازی

آموزش شستشوی کندانسور کولر گازی

چگالنده یا کندانسور (به انگلیسی: Condenser) وسیله یا واحدی است که وظیفه خنک‌سازی سیال عامل و عمدتاً تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد. از کندانسور در بسیاری از تجهیزات و مسایل صنعتی و خانگی مثل کولر گازی استفاده می‌شود.کندانسورها انواع مختلفی دارند و در صنایع مختلف کاربردی هستند یکی از انواع پر کاربرد آن‌ها نوع هواخنک است در صنایع تبریدی استفاده می‌شود.

به هنگام شستشوی کندانسور کولر گازی حتماً دقت کنید که برق کولر قطع بوده تا مشکلی از لحاظ اتصالی برق به وجود نیاید قبل از هر کاری باید ایمنی را رعایت کنید

در صورتی که برای سرویس کولر گازی خود نیاز به تعمیرکار حرفه ای و باتجربه دارید با شماره تلفن 38429-021 شرکت پارس سرویس تماس حاصل فرمایید

شستشوی کندانسور کولر گازی یکی از کارهایی است که می تواند موجب کاهش هزینه های کولرگازی شما شود که می تواند به دو روش انجام شود که در ادامه توضیح خواهیم داد :

آموزش اول :

شما به دلیل اینکه با مسائل فنی زیاد آشنایی ندارید همین‌قدر که اصول اولیه را رعایت کنید مطمئن باشید که در سرمادهی و راندمان کولر که منجر به کم شدن مصر ف بر ق شما خواهد شد.

اگر در منزل دستگاه کارواش خانگی دارید به‌وسیله آن قسمت پشت و کنار کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی را که شکلی مانند رادیاتور ماشین دارد را با دستگاه کارواش خانگی یا شیلنگ آب پرفشار کاملاً تمیزی نمایید و دقت کنید که هیچ‌گونه آلودگی روی آن باقی نماند.

در انجام این کار نگران موتور و فن بیرونی که هنگام شستشو خیس می‌شود نباشید زیرا کاملاً در برابر آب عایق بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد و بلافاصله پس از شستن از روشن کردن کولر گازی خودداری نمایید و تا یک یا دو ساعت صبر کنید و بعد از آن می‌توانید کولرگازی خود را روشن کرده و از در فصل گرم تابستان از خنکای آن استفاده نمایید.

البته اگر به وسیله دستگاه کارواش این کار را انجام میدهید حتما به این نکته توجه کنید که اگر آب را بافشار به صورت اریب به طرف فین های دستگاه بگیرید و این فین ها اصطلاحا خم بشود یا روی هم بخوابد اسیب بزرگی به کولر وارد کرده اید دقت کنید تا جایی که میتوانید در انجام این کار دقت کنید.

آموزش دوم :

اما عزیزانی که تا حدودی با مسائل فنی آشنایی دارند بهتر است که قبل از شستشو درب بالایی کندانسور را که در شکل زیر می‌بیند بازکرده و تمامی کویل (فین) را کاملاً با فشار آب یا دستگاه کارواش خانگی بشویید و پس از آن به سراغ جعبه برق رفته و تاجایی که می‌توانید سعی کنید خاک روی آن را گرفته و آنجا را تمیز کنید و تمامی پیچ‌هایی که سیم‌های برق به‌وسیله آن نگه‌داشته می‌شود را با پیچ‌گوشتی محکم کنید تا براثر لرزش دستگاه سیمی باز نشود زیرا اگر سیمی از جای خود خارج شود مطمئن شوید که کولرگازی شما به تعمیرکار احتیاج پیدا خواهد کرد.

شیتشو فیلتر کولر گازی

بعدازاین کار درب بالایی را به حالت اول برگردانده و پیچ‌های آن را محکم کنید تا در زمان استفاده از  کولر گازی شما صدای اضافی تولید نکند.مطمئناً همین کارهای به‌ظاهر ساده  در سرویس اسپیلت می‌تواند تا حد بسیار بالایی از خرابی کولر در فصل زمستان جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.

طریقه نصب خازن کولر گازی

دلیل اصلی سوختن و خراب شدن خازن هم در یک کلام کارکرد بیش از اندازه کولر گازی است. وقتی در فصل گرم سال مرتب کولر گازی کار می کند در چند دقیقه یک بار ترموستات با فرمان به خازن کمپرسور را راه اندازی می کند این موضع باعث استهلاک و در نهایت خرابی خازن کولر گازی می شود.

خازن دو صفحه موازی فلزی است  که بصورتی طراحی می شود که در بین آنها لایه هایی از عایق و هوا قرار بگیرد و بتوانند انرژی الکتریکی را نگهداری کنند و در زمان تایمینگ به همراه مقاومت ها استفاده شوند.

البته این بخش از تعمیرات کولر جزء تعمیرات تخصصی کولر گازی محصوب می شود و باید توسط یک متخصص انجام پذیرد.

دلایل صدای غیر عادی کولر گازی چیست

یکی از بیشترین خرابی ها در کولر های گازی که اغلب باعث نگرانی مصرف کننده هم می شود ایجاد صدای غیر معمول در کولر گازی است و شما به راحتی می توانید خودتان به تعمیر کولر گازی خودتان بپردازید. کولرهای گازی یا اسپیلت ها از دو قسمت تشکیل شده اند و پنل داخلی در داخل ساختمان و پنل خارجی در فضای بیرون از منزل در فضای آزاد نصب می شود.گاهی وجود برخی از عوامل خارجی و یا معیوب بودن قطعات کولر گازی باعث می شود که این دستگاه صدایی بیشتر از صدای نرمال خود داشته باشد که باعث اذیت و آزار افراد خانواده و یا حتی همسایه ها شود در اینجا دلیل اصلی صدای غیر معمول کولر گازی را بررسی می کنیم.

۱ – وجود جسم خارجی در کندانسور
اگر کولرگازی شما در حالت طبیعی کار می کند اما ناگهان صدایی از آن می شنوید میتواند دو دلیل داشته باشد احتمال دارد که یک جسم خارجی در داخل آن افتاده باشد به علت اینکه پنل خارجی کولر گازی در فضای بیرون از ساختمان قرار دارد می تواند محلی برای لانه کردن جانوران موزی و یا پرندگان باشد. در چنین حالتی سریعا دستگاه را خاموش کنید و برق آن را قطع کنید سپس توسط یک چراغ قوه داخل دستگاه را دقیق نگاه کنید. اگر جسم خارجی یا حیوانی بود آن را خارج کنید.

۲ – شکستن تیغه های فن
در برخی از موارد گیر کردن جسمی به تیغه های فن باعث شکسته شدن و یا موج برداشتن  تیفه های فن می شود. پره های فن را با دقت نگاه کنید اگر موجی  در آن وجود دارد آن را به حالت اول برگردانید.

۳ – تراز نبودن دستگاه
پنل خارجی کولر گازی و پنل داخلی کولر گازی از نظر تراز بودن دارای اهمیت زیادی می باشد . در صورتی که هنگام نصب کولر گازی به تراز نبودن آنها دقت نشده باشد این تراز نبودن با گذشت  زمان باعث تولید صدای غیر معمول در کولر گازی شود.در چنین حالتی باید از یک تعمیرکار کولر گازی بخواهید تا برای تراز کردن دستگاه شما در محل حاضر شود تا به رفع مشکل بپردازد.

۴ – قاب جلوی کولر گازی
دلیل دیگر صدای غیر معمول کولر گازی می تواند به علت درست نبستن درب جلوی پنل کولر گازی باشد که هنگام کار کردن کولر گازی باعث ایجاد صدای تق تق از دستگاه می شود . در چنین حالتی به آرامی قاب جلوی پنل را ببندید.

۵ – لق شدن پایه های کندانسور
ممکن است مهره ها یا پایه های پنل خارجی کولر گازی شل شده اند و هنگام کار کردن دستگاه صدا می دهند. در چنین حالتی نیاز به آچار کشی دستگاه می باشد.

۶ – عدم روغن کاری دستگاه
وقتی موتور فن به درستی روغن کاری نشده باشد ویا دچار مشکل شده باشد می تواند منجر به سر و صدای کولر گازی شود. در چنین حالتی دستگاه را خاموش کنید تا از خسارات بیشتر به دستگاه جلوگیری شود.

گاهی اوقات به‌دلیل کثیفی بیش از حد کولرگازی باید اقدام به بازکردن کولرگازی کرده و پس از سرویس کامل کولرگازی مجددا دستگاه را نصب و راه‌اندازی می‌کنیم.

شارژ گاز کولر گازی اسپیلت

یکی از مشسکلات شایع در این دستگاه ها که شما را مجبور به تعمیر کولر گازی تان می کند شارژ گاز آنهاست و معمولا به‌دلیل اینکه کولرهای گازی اسپیلت دارای اتصالات مهره‌ای است امکان تخلیه شدن گاز کولرگازی وجود دارد. هنگامی که کولرگازی باد گرم می‌زند یکی از دلایل این مشکل کمبود گاز است؛ در این شرایط می‌بایست دستگاه کولرگازی را خاموش کرد؛ زیرا کارکردن کولرگازی بدون گاز باعث سوختن کمپرسور کولرگازی می‌شود. برای شارژ گاز کولرگازی با مرکز مجاز تعمیرات کولرگازی تماس گرفته تا تعمیرکار کولرگازی  به محل شما مراجعه کرده و بعد از رفع نشتی کولرگازی و وکیوم کردن کولرگازی اقدام به شارژ گاز کند.

هزینه شارژ گاز کولر گازی اسپیلت نیز بستگی به نوع گاز  و مقدار کمبود گاز دارد.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

معمولا به‌دلیل استفاده زیاد کولرهای گازی در تهران این محصول باید هر سال در فصل بهار سرویس شود ولی در صورتی‌ که از کولرگازی زیاد استفاده نمی‌کنید حداکثر هر ۲ سال یکبار باید کولرگازی سرویس و تست گاز شود.

مرکز مجاز نصب کولر گازی اسپیلت

بعد از خرید کولرگازی اسپیلت باید به‌دنبال نصاب کولرگازی باشیم برای این کار حتما با نصاب مجاز کولرگازی تماس گرفته زیرا نصب استاندارد کولرگازی شما در کاهش مصرف برق کولرگازی موثر است. نمایندگی نصب کولرگازی می‌تواند با نصب استاندارد کولرگازی در زیبایی محل مورد نظر شما تاثیرگذار باشد. معمولا نصب کولرهای گازی با گارانتی رایگان و دارای ۵ متر لوله رایگان نیز هست.

وکیوم کردن کولرگازی یکی از مواردی است که نصاب اسپیلت حتما باید آن را به‌خوبی انجام داده تا هوا و رطوبت از سیستم خارج شود و خنکای دستگاه بیشتر شود.

هزینه نصب کولرگازی اسپیلت بستگی به لوازم مصرفی در هنگام نصب دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس