تلفن پشتیبانی 38429 - 021

آیا تابش امواج مایکروفر مضر است؟

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > آیا تابش امواج مایکروفر مضر است؟

آیا تابش امواج مایکروویو در ماکروفر ها مضر است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد این موضوع مهم و سوال برانگیز صحبت کنیم که آیا ماکروفر برای انسان و یا مواد غذایی ضرر دارد؟ و به این گونه سوال ها که آیا ماکروفر سرطان زا است؟ یا اینکه آیا امواج ماکروفر مواد غذایی را فاسد می کند؟ یا تعمیر ماکروفر درست است؟ و خیلی سوالات از این دست که ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول کرده است.

آیا تابش امواج مایکروفر مضر است؟

بررسی اثرات تابش امواج مایکروفر و خطر سرطان زایی آنها

در سال 2013 در آمریکا اعلام شد که استفاده از مایکروویو برای گرم کردن شیر کودک ممنوع اعلام شد و متخصصان آنها یک پیام واضح ارسال کردند مبنی بر اینکه : “این دستگاه به طور بالقوه خطرناک است”. ولی به سرعت توضیح داده شد که این ممنوعیت برای جلوگیری از خطر سوزاندن کودکان نوپا در نظر گرفته شده است زیرا هنگام گرم شدن شیر دمای آن بسیار بالاتر از دمای ظرف است و ممکن است والدین را به اشتباه بیندازد.

با این وجود اما ترس از مایکروویو همچنان در ذهن ها باقی ماند.

در سال 1976 اتحاد جماهیر شوروی استفاده از مایکروویوها را به علت خطر ابتلا به سرطان ممنوع شد که این قانون پس از انحلال رژیم برداشته شد.

شاید ماکروفرها مضر هستند، اما ما مطمئن نیستیم زیرا هیچ مطالعات رسمی علمی برای تأیید مضر بودن آنها انتشار پیدا نکرده است. اکثر مردم از مایکروویو ها و ماکروفرها استفاده می کنند بدون هیچ گونه اثرات بدنی ظاهری، اما در این بین برخی دیگر معتقدند که تابش امواج مایکروویو ممکن است مضر باشد.

امروزه بسیاری از افراد به ویژه کسانی که شیوه زندگی سریع را دنبال می کنند، نمی توانند تصور کنند که برای گرم کردن وعده های غذایی خود از طریق مایکرفر استفاده نکنند.و احتمالا به همان تعداد افراد وجود دارند که غذاهای آماده شده به این روش را ناسالم و مضر می دانند و حتی خود مایکروویو ها را منبع پرتوهای مضر می دانند.

ما درباره اثراتی که این دستگاه بر طعم غذا می گذارد نخواهیم پرداخت و بیشتر بر چگونگی کار مایکروویو ها و نحوه گرم کردن غذا در آنها خواهیم پرداخت.

ماکروفرها چگونه کار می کنند

ماکروفرها چگونه کار می کنند

از نام دستگاه می توان متوجه شد که این دستگاه در واقع چکار می کند. مایکروویو ها مواد غذایی را با استفاده از تابش امواج الکترومغناطیسی با طول موج حدود 12 سانتی متر و ۲٫۴۵ گیگاهرتز ( ۲٫۴۵×۱۰۹ Hz )  گرم می کند . امواج تابانده شده توسط مولکول های آب در غذا جذب می شوند و آنها شروع به نوسان (نوسان چرخشی) و جذب انرژی مایکروویو می کنند. با این حال، این ارتعاشات به شدت توسط مواد دیگر (مواد شیمیایی) اطراف مولکول های آب موجود در غذا که در حال گرم شدن است، سرکوب می شوند.

نتیجه این تعامل مکانیکی که شبیه رفتار یک مخلوط کننده در یک کاسه خمیر است ، انرژی جذب شده قبلی به غذا منتقل می شود و باعث گرما می شود. توجه کنید که گرم شدن ظرف یک اثر ثانویه در این فرآیند است، زیرا ظروف مایکروویو اشعه این فرکانس ها را جذب نمی کند.

 

تابش مایکروویو یک موج مستقیم در داخل اجاق ایجاد می کند و امواج مگنترون معمولا از یک طرف فر تابانده می شوند. این بدان معنی است که برخی از قسمت های ظرف به طور قابل توجهی گرم می شود (جایی که فلش موج ایستاده، یعنی پیک موج،)، در حالی که دیگران در مکان های گره موج (با شدت دامنه صفر) باقی خواهند ماند. برای اجتناب از گرم کردن نابرابر ظرف غذای درون فر ،کف ماکروفر بصورت چرخان ساخته می شود یا از یک بازتابنده امواج اضافی استفاده می شود تا شدت امواج درون فر را تغییر دهد.

ماکروفر چگونه اختراع شد

پدیده تعامل امواج مایکروویو با غذا (آب) به صورت کاملا تصادفی توسط پریس اسپنسر آمریکایی (Percy Spencer) کشف شد، زمانی که او در حال ساخت تجهیزات رادار برای ارتش آمریکا بود هنگام آزمایش با یک لامپ مگنترون بود که منبع تولید امواج مایکروویوها نیز در دستگاه های خانگی امروزی نیز هست. او احساس کرد که شکلاتی که در جیبش بوده ذوب شده است و از سوی دیگر، یک تخم مرغ که در معرض میکروویو ها بوده منفجر شده است. مشاهده این تاثیرات باعث شد که او اولین اجاق مایکروویو را در سال 1947 را اختراع کند.

البته ابعاد آن از مدل های امروز بسیار متفاوت بود، زیرا وزن آن در وزن 338 کیلوگرم و ارتفاع 1.65 متر بود و استفاده از آن تنها به بارها و رستوران ها محدود بود.

نظرات زیادی در مورد مضر بودن مواد غذایی تهیه شده توسط اجاق های مایکروویو و ماکروفر و همچنین تاثیر منفی آن بر روی سلامت افرادی که در نزدیکی آن هستند وجود دارد. با این حال، تحقیقات نشان داده است که هیچ تغییر شیمیایی (تغییر در ساختار مولکولی) به واسطه وجود امواج میکروویو در غذا رخ نمی دهد.همچنین ، تاکنون هیچ تاثیر قابل توجه و مهمی که این امواج بر سلامت جسم و مغز انسان می گذارند نیز ثبت نشده است.

آیا دیواره ماکروفر ها عایق هستند

بله ، تمامی دیواره و درب این دستگاه ها کاملا عایق هستند د واقع یک دستگاه مایکروویو یک قفس به اصطلاح فرادی می باشد که نحوه ساخت فلز و دیگر اجزای آن به گونه ای است که همه امواج الکترومغناطیسی را به خود جذب می کند و مانع خارج شدن آن از دستگاه می شود.

قفس فارادی یا سپر فارادی محوطه ای است که برای مسدود کردن میدان های الکترومغناطیسی استفاده می شود. یک سپر فارادی ممکن است توسط یک پوشش پیوسته از مواد رسانا یا از چنین مواد مختلف تشکیل شده باشد. قفس فارادی به نام مایکل فارادی، دانشمند انگلیسی، که در سال 1836 آنها را اختراع کرد، نامگذاری شده است.

خواص قفس فارادی می تواند حتی در درب شیشه ای ماکروفر ها استفاده شود و نحوه ساخت آنها به این صورت است که درب و بدنه با یک نوع بافت فلزی پوشیده شده است که فاصله مولکولی آنها به طور قابل توجهی کوچکتر از طول موج میکروویو است، که مانع از انتشار امواج به خارج از اجاق می شود. از سوی دیگر، باز کردن درب به طور خودکار دستگاه را خاموش می کند.

نکات ایمنی در استفاده از ماکروفر

توجه به نکات ایمنی و نحوه استفاده درست از ماکروفر ها

با توجه به مطالب و دلایلی که در بالا ذکر شد با این حال قبل از استفاده از مایکروویو برای اولین بار، توصیه می شود حتما دستورالعمل های عملیاتی و قوانین ایمنی و نحوه استفاده درست از دستگاه ماکروفر را که در دفترچه آن نوشته شده است رابا دقت بخوانید و به دقت اطلاعات مربوط به ظروف قابل استفاده در دستگاه و دستورالعمل هایی که درباره نحوه ی طبخ غذا یا یخ زدایی نوشته شده است را رعایت فرمایید.

افرادی که مدعی مضر بودن ماکروفر و امواج ماکروویو هستند می گویند که آزمایشات PR (آزمایشات پیش آگاهی دهنده سرطان) روی دستگاه های مایکروویو به طور کامل مورد آزمایش قرار نگرفته است. با این حال باید گفت که مایکروویو ها امواج الکترومغناطیسی هستند  بسیار مشابه امواج رادیویی، نور، مادون قرمز، اشعه ماوراء بنفش و اشعه ایکس که در اطراف ما وجود دارد.

و باید گفت که طی سالهای گذشته مایکروویو ها پیشرفت قابل ملاحضه ای کرده اند و دیگر به ساختار و ترکیبات مواد غذایی آسیب نمی رسانند و بخش های جدا شده موج الکترومغناطیسی (به نام فوتون ها)، در مورد مایکروویو ها، قادر به تغییر ساختار مولکول های موجود در یک موجود زنده نیستند زیرا انرژی کمتری دارند.

خطرهای دستگاه ماکروفر

بله درست است اگر شما بدن خود را در معرض یک جریان قوی فوتون که به یک موج شدید مرتبط است برسید می توانید دمای بدن خود را افزایش دهید و به عنوان مثال در این حالت پروتئین ها ممکن است شکسته شود. اماباید گفت که مایکروویو ها به همان اندازه خطرناک هستند که نور از یک لامپ پخش می شود. اگر ما آن را لمس کنیم مصلما سوخته خواهیم شد، اما زمانی که فاصله را حفظ حفظ کنیم ایمن خواهیم بود.

خطرهای دستگاه ماکروفر

بنابراین، باید گفت اگر مایکروویو آسیب نبیند امواج خطرناک را منتشر نخواهد کرد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که تابش الکترومغناطیسی (هر مایکروویو منبع رادیواکتیو قابل مقایسه با یک رادار هواپیما دارد) دارای اثر سرطان زایی است و می تواند باعث سرطان شود و همچنین می تواند ساختار DNA انسان را تغییر دهد.

در تئوری، تابش تنها در داخل دستگاه پخش می شود و در عمل درب های دستگاه های ماکروفر آشپزخانه اغلب نشت می کنند. بنابراین، افرادی که در کنار دستگاه در حال انتظار برای گرم کردن غذای خود هستند یا در تمام طول روز از این دستگاه استفاده می کنند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

تغییراتی که بر اثر تابش امواج ماکروویو در بدن رخ می دهد می تواند شامل کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن و خطر عفونت و رشد سلول های سرطانی را افزایش می دهد. سعی کنید محصولی را که قصد خرید آن را دارید استاندارهای آن را چک کنید و محدوده میزان انتشار تابش آنها را با یکدیگر مقایسه نمایید و محصولی را خریداری نمایید که کمترین میزان انتشار امواج را دارد. بردی که قصد خرید آن را دارید نیز مهم است و سعی کنید از برند های معتبر مثل ماکروفر ال جی یا ماکروفر سامسونگ و مانند اینها را انتخاب کنید.

اگر شما مجبور به استفاده از مایکروویو هستید، سعی کنید در حالی دستگاه در حال کار است کنار آن نایستید.به دلیل اینکه درست است که دستگاه ها در هنگام خروج از کارخانه آزمایش می شوند ولی در استفاده های مکرر و طولانی ممکن است درب دستگاه دیگر مثل روز اول خاصیت عایق بودن را نداشته باشد.

در پایان رفرسنس هایی که برای نوشتن این مقاله از آنها استفاده شده است را برای اطمینان شما قرار می دهیم

Sigman-Grant, M. et al. (1992) Microwave heating of infant formula: a dilemma resolved. [Online] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1518698(Accessed 26/06/2017)

Food Matters (2013) Are You Still Using A Microwave Oven? [Online] http://www.foodmatters.com/article/are-you-still-using-a-microwave-oven(Accessed 26/06/2017)

World Health Organization (WHO) (2005) Electromagnetic fields & public health: Microwave ovens [Online] http://www.who.int/peh-emf/publications/facts/info_microwaves/en/ (Accessed 26/06/2017)

Apparently Apparel (2011) Why Did Russia Ban The Use of Microwave Ovens? [Online] http://www.apparentlyapparel.com/news/why-did-russia-ban-the-use-of-microwave-ovens (Accessed 26/06/2017)

Watanabe, F. et al. (1998) Effects of Microwave Heating on the Loss of Vitamin B(12) in Foods [Online] http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf970670x (Accessed 26/06/2017)

Spector, D. (2014) How do microwaves work [Online] http://www.businessinsider.com/how-do-microwaves-work-2014-6?IR=T(Accessed 26/06/2017)

Wikipedia (Unknown) Percy Spencer [Online] https://en.wikipedia.org/wiki/Percy_Spencer (Accessed 26/06/2017)

Food Safety and Inspection Service, United States Department of Agriculture (2006) Microwave Ovens and Food Safety [Online] https://web.archive.org/web/20110108064919/http://www.fsis.usda.gov/PDF/Microwave_Ovens_and_Food_Safety.pdf (Accessed 26/06/2017)

Wikipedia (Unknown) Definition of a faraday cage [Online] https://en.wikipedia.org/wiki/Faraday_cage (Accessed 26/06/2017)

http://www.arpansa.gov.au/RadiationProtection/Factsheets/is_Microwave.cfm#6 (Accessed 26/06/2017)

IARC (2011) WHO: IARC classifies radiofrequency electromagnetic fields as possibly carcinogenic to humans [Online] http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2011/pdfs/pr208_E.pdf (Accessed 26/06/2017)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس