تلفن پشتیبانی 38429 - 021

اطلاعاتی راجب علت کار نکردن یخچال فریزر در شرایط مختلف

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > اطلاعاتی راجب علت کار نکردن یخچال فریزر در شرایط مختلف

علت کار نکردن یخچال چیست و چه دلایلی ممکن است داشته باشد

یخچال فریزر یکی از مهمترین و اساسی‌ترین لوازم آشپزخانه می‌باشد. پارس سرویس با تکیه بر دانش و مهارت تکنسین‌ های کارآزموده خود در زمینه‌ی تعمیر یخچال فریزر آماده ارائه خدمات فوری تعمیرات یخچال و یخچال فریزر شما می‌باشد.

اگر یخچال شما کار نمی کند همین حالا با شماره زیر تلفن نمایندگی تعمیر لوازم خانگی (پارس سرویس) تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

پارس سرویس

بررسی علت کار نکردن یخچال فریزر

امروزه دیگر برهیچ کس پوشیده نیست که یخچال جزء اصلی ترین لوازم ضروری آشپزخانه محسوب می شود ، یخچال فریزرها به عنوان پرکاربردترین لوازم خانگی اگر با مشکل مواجه گردد باید به سرعت تعمیر شود والا تمام سازمان خانه بهم می ریزد. یخچال فریزر ها صرف نظر از شرکت تولیدکننده و مدل، دارای ساختار و مکانیسم کارکرد یکسانی هستند به همین واسطه اگر دچار خرابی شوند می توان گفت بررسی های کلی و اولیه یکسان خواهد بود.

به همین خاطر در این نوشته ما قصد داریم به بررسی مشکلات و علت خراب شدن یخچال فریزر و همچنین راه‌ حل‌های اولیه رفع اینگونه خرابی ها بپردازیم.پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر از مشکل یخچال فریزر خود این مطلب را بخوانید.

سرد نکردن یخچال فریزر

این مشکل ممکن است در سیستم برق ورودی رخ داده باشد ابتدا دوشاخه برق و سیم‌های داخل آن و فیوز را بررسی کنید. در صورت نیاز می توانید فیوز را تعویض کنید. همچنین پریز برق خودتان را با دیگر لوازم مانند یک شارژر بررسی کنید تا مطمئن شوید برق ورودی و پریز درست است.

خیلی سرد یا خیلی گرم شدن یخچال

ترموستات به معنی Therm(دما) و stat(ثابت) است که برای ثابت نگه داشتن دمای یک محیط یا یک محفظه مانند یخچال طراحی شده است که این سیستم کاملا مکانیکی بوده و به صورت کاملا مکانیکی و بدون دخالت دست  دمای داخل یخچال و محیط را تنظیم کرده و به عبارتی به کمپرسور فرمان قطع و وصل شدن را صادر میکند.پس به احتمال زیاد مشکل ممکن است از سرموستات یخچالتان باشد.

thermostat refrigerateur

به عبارتی ممکن است تیوب ترموستات مسدود یا پوشیده شده باشد و یا ممکن است کنترل ترموستات خراب یا شل شده باشد

درجه ترموستات را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

برفک زدن یخچال

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد. کارشناسان تعمیرات یخچال بیان می کنند که در یخچال ها نیز اگر هوای مرطوب و گرم وارد محفظه یخچال شود به دلیل پایین بودن دمای اواپراتور، با ورود هوا به جایخی، رطوبت هوا میعان شده و به صورت قطرات آب در می آید اما از آنجا که دمای هوای اواپراتور زیر صفر درجه است این قطرات فورا به حالت جامد در می آیند.

از بین رفتن خاصیت آهن ربایی لاستیک درب یخچال

واشر درب یخچال فریزر

واشر دور درب یخچال و فریزر که نقش مهمی در کارکرد یخچال دارند به راحتی بر روی کیفیت مواد موجود در درون یخچال و فریزر، مقدار مصرف برق یخچال و همچنین بر روی طول عمر یخچال تاثیر دارد.این واشر از جنس پلاستیک و کربن ساخته شده و به مواد کربنی مغزی آن خاصیت آهن ربایی القا گردیده است که به مرور زمان و کارکردهای طولانی این خاصیت ضعیف خواهد شد و ناگزیر به تعویض این لاستیک خواهیم بود.

برق به دستگاه می رسد ولی یخچال فریزر روشن نمی شود

این مشکل ممکن است باز هم به ترموستات مربوط باشد و یا در حالت ضد برفک قرار گرفته باشد برای رفع مشکل می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

در مرحله بعد ممکن است مشکل از خود کمپرسور یخچال باشد که برای بررسی و تست این قطعه حیاتی باید به یک تعمیرکار یخچال فریزر تماس بگیرید و کاری از دست شما برنمی آید.

روشن نشدن چراغ داخل یخچال

Refrigerator lamp

روشن نشدن لامپ داخل یخچال دو دلیل ممکن است داشته باشد.

1 – لامپ سوخته است که به راحتی و با بازکردن قالب محافظ آن می توان آن را تعویض کرد.

2- ایراد در میکروسویچ درب برای بررسی این قطعه ابتدا اطراف میکروسویچ درب را تمیز کنید اگر باز مشکل برطرف نشد احتمالا ازکار افتاده است و باید میکروسویچ را عوض کنید.که این کار هم در بعضی مدل ها نیاز به تخصص و مهارت دارد اگر دانش کافی ندارید با پارس سرویس تماس بگیرید.

موتور یخچال فریزر خاموش نمی شود

باز هم ترموستات می تواند مشکل ساز شده باشد ولی اگر از سالم بودن آن اطمینان دارید مشکل می تواند بخاطر کمبود یا نبود گاز یخچال(گاز مبرد) باشد. برای بررسی میزان گاز مبرد و احتمالا شارژ دوباره آن به یک تعمیرکار ماهر نیاز دارید.

خاموش نشدن یخچال فریزر علت دیگری می تواند داشته باشد و آن هم خرابی دربرد و سیستم رله روی کمپرسور می باشد که در اکثر مواقع و به علت حرارت زیاد پشت یخچال می تواند دچار مشکل شده باشد و باید تعمیر یا تعویض گردد.

صدای غیر طبیعی یخچال فریزر

علت صدای زیاد یخچال فریزر

اولین جایی که باید به بررسی آن بپردازید اتصال پمپ کمپرسور به بدنه دستگاه می باشد و ممکن است شل شده باشد که منجر به سر و صدای زیاد هنگام کار کردن آن می‌شود . برق اصلی یخچال فریزر را قطع کرده و پیچ و مهره‌های کمپرسور را سفت کنید. اگر مشکل برطرف نشد با تعمیرکار تماس بیگرید.

در مواردی علت صدای زیاد یخچال ممکن است  بخاطر فن خنک کننده موتور باشد که بر اثر برخورد ضربه و یا فرسودگی موتور فن این مشکل به وجود می آید. معمولا توصیه می شود که در مدت زمان های مشخص اقدام به بازدید دوره ای یخچال بشود و در این بازدید دوره ای حتما موتور فن روغن کاری بشود.

سخن آخر

گروه پارس سرویس از تعمیرکاران تخصصی برای تعمیر انواع یخچال فریزر با مدل های مختلف استفاده می‌کند. همچنین زمانی که نیاز به تعویض قطعه‌ای باشد ما از قطعات اورجینال استفاده می‌کنیم و خدمات خود را تا یک سال ضمانت می‌نماییم. هدف ما جلب رضایت شما و ارایه خدمات تعمیر و سرویس در بالاترین کیفیت ممکن در کمترین زمان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس