تلفن پشتیبانی 38429 - 021

عیب یابی ماشین ظرفشویی توسط پارس سرویس

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > عیب یابی ماشین ظرفشویی توسط پارس سرویس

مشکلات متداول ماشین های ظرفشویی را مطرح میکنیم و راه حل آنها را که میتواند به شما کمک کند را میگیم .

متداول ترین مشکلات ماشین های ظرفشویی

ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی کار نمی کند و لامپ نشانگر برق ورودی خاموش میباشد در این مشکل ما باید این نکات را در نظر بگیریم که آیا برق وصل میباشد ؟ یا دوشاخه بصورت صحیح به پریز وصل شده ؟ یا فیوز برق ماشین را چک میکنیم شاید سوخته باشد ؟ یا اگر از تبدیل پریز سه به دو استفاده میکنیم چک کنیم آیا سالم است ؟ یا ممکن است مشکل از سیم رابط باشد .

ماشین ظرفشویی کار نمی کند ولی لامپ آن روشن است باید دقت داشته باشیم شیر آب باز است و فشار آب کم نباشد  یا دکمه روشن خاموش را بررسی میکنیم دکمه پاور را بررسی کنید یا در ظرفشویی کامل بسته شده باشد برق ورودی را کنترل کنید .

ماشین ظرفشویی روشن است آب وارد دستگاه نمیشود در این مشکل ما باید دقت کنیم جریان آب قطع نباشد مثلا شیر آب بسته شده باشد فیلتر شیربرقی مسدود نباشد یا مشکل داشته باشد در هنگام چنین مشکلی با شرکت پارس سرویس تماس بگیرید و یا شاید فشار آب پایین باشد .

آب داخل ماشین ظرفشویی تخلیه نشد باید بررسی کنیم فیلتر تمیز است یا شلنگ تخلیه مشکلی ندارد یا پمپ تخلیه معیوب نباشد برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با شماره های پارس کمک تماس بگیرید .

لامپ مرتبط به تمام شدن نمک روشن باشد یعنی مقدار نمک کم میباشد دقت داشته باشید از نمک مرغوب استفاده کنید و پس از ریختن نمک آنرا هم بزنید اگر مشکل از سنسور نمک بود شما با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید .

دقت داشته باشید ظروف فولادی و استیل مناسب برای شست و شو در ماشین ظرفشویی نیستند ممکن است پس از شست و شو لکه دار شده باشند یا در برخی موارد زیاد بودن نمک دستگاه یا مواد شوینده زیادی در دستگاه باشد و دقت کنید ظروف به درستی در سبد قرار گیرند .

در برخی موارد ظروف سفیدک میزنند که با دقت داشته باشید مقدر مایع جلادهنده مناسب باشد محفظه نمک را بررسی کنید که نمک کم یا زیاد نباشد از ماده شوینده استاندارد استفاده کنید .

در برخی موارد ظروف به درستی در ماشین ظرفشویی خشک نمی شوند شاید ظروف بدرستی در سبد درست قرار نگرفته باشد یا برنامه که به دستگاه داده اید مناسب نبوده است یا ظروف را زود از ماشین خارج کرده اید و حتما محفظه مایع جلادهنده را چک کنید که خالی نباشد .

علت باقی موندن ذرات غذا بر روی ظرف های شسته شده توسط ماشین ظرفشویی میتواند این مشکل از کثیف بودن یا مسدود بودن فیلتر شستوشو باشد یا شیلنگ آب کثیف باشد یا از مواد شوینده نامناسب برای دستگاه استفاده شده باشد یا مواد شوینده کم باشد دقت داشته باشید ظرف ها بدرستی در سبد ظرفشویی قرار گرفته باشد و مقدار ظرفها استاندارد باشد و برنامه شستشوی درستی به دستگاه بدهید و قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی ذرات غذا را از روی ظرف ها توسط پاچه یا دستمالی بردارید .

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما صدای غیر عادی میدهد باید دقت داشته باشید ظرفشویی درست نصب شده باشد ببینید آیا بازوی آبفشان بر روی ظرف ها کشیده میشود یا مشکل از جای ظرفشویی میباشد که باید تراز باشد .

در برخی از موارد ماشین ظرفشویی نمک زیادی مصرف میکند  که میتواند مشکل از درپوش محفظه نمک باشد  که بدرستی بسته نمیشود یا درجه تنظیم نمک درست نباشد و حتما شیر برقی مرتبط با مخزن نمک را چک کنید که خراب نباشد .

در برخی موارد دیده شده که در ماشین ظرفشویی کف بیش از حد ایجاد میشود و گاه اوقات از ماشین ظرفشویی نیز خارج میشود در این مشکل باید دقت داشته باشید که از پودر یا مایع استانداردی برای شستن ظروف استفاده میکنید و یا بیش از حد از مواد شوینده استفاده نشود و یا میتواند مشکل به این صورت باشد که هنگام پر کردن مخزن مقداری مایع جلادهنده در ماشین ریخته شده باشد که میتوانید از برنامه تخلیه استفاده کنید و برنامه سشت و شو را مجددا اجرا نمایید .

پودر چرا در جای پودری یا رو در باقی میماند این مشکل به این صورت برطرف میشود شما باید چک کنید که موقع چیدمان ظروف هیچ ظرفی را جلوی محفظه پودر نگذاشته باشید ممکن از نگذارد در محفظه باز نشود شاید مشکل از خود در جا پودری باشد سیستم آن خراب شده باشد بوبین جای پودری سوخته باشد و شما همیشه باید به مواد شوینده دقت داشته باشید که تاریخ انقضای آنها نگذشته باشد یا میتواند از مرطوب بودن جای پودری باشد پودر شستوشو را سفت کرده و مانع از خارج شدن آن از جای پودری شئد .

باز اگر مشکلی بود مطر نمایید یا با شماره 02138429 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان پارس سرویس مشکل شما را در اسرع وقت برطرف نمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس