تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی برای کارکرد بهتر

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی برای کارکرد بهتر

نحوه استفاده صحیح از ظرفشویی برای هرچه بهتر کار کردن این دستگاه

نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی

همیشه برای ما این سوالات پیش می آید که روش درست استفاده از ماشین ظرفشویی چیست ؟ یا چگونه از ظرفشویی خود استفاده کنیم تا بهترین بازده را داشته باشد ؟ و یا چگونه می شود ظرف ها را با ماشین ظرفشویی بهتر شست؟ و همواره با مشکلاتی از این قبیل مواجه بودیم و بارها اتفاق افتاده که دستگاه ما ظروف را تمیز نمی شوید و خوب خشک نمی کند . اگر مطمئن هستید ماشین ظرفشویی شما خوب کار می کند و نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی ندارید این مطلب را بخوانید تا با نحوه استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی بیشتر آشنا شوید.

در حالی که امروزه دیگر در بسیاری از خانه ها یک ماشین ظرفشویی می بینیم ولی ممکن است افرادی از روش درست استفاده از ظرفشویی اطلاع نداشته باشند اگر از کار با دستگاه خود واهمه دارد و اگر مطمئن نیستید که از یک ماشین ظرفشویی درست استفاده می کنید نگران نباشید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

این روند نسبتا ساده است. ظروف را با دقت در ماشین ظرفشویی قرار دهید و سپس چرخه درست را انتخاب کنید. اجازه دهید ماشین ظرفشویی یک چرخه کامل را اجرا کند. سپس، ظروف خشک را بردارید و ماشین ظرفشویی خود را به طور مرتب تمیز کنید.

در این آموزش سعی شده موارد کلی بیان گردد و برای هر برند ظرفشویی تفاوت نداشته باشد.به این موارد دقت کنید تا نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و یا هر مدل دیگر نیاز پیدا نکنید.

1- ظروف خود را بشویید

How to Use a Dishwasher

اگر شما به راحتی ظروف کثیف را در ماشین ظرفشویی خود بریزید و دکمه استارت را بزنید آنها تمیز نخواهند شد.پس حتما قبل از قرار دادن ظرفهای خود در واگن شستشو، آنها را زیر آب در سینک بگذارید تا تکه های غذای مانده ، چاشنی و سایر مواد را حذف کنید.
تاکید می کنیم که لزوی ندارد که آنها کاملا جلا داده شوند و تنها یک آبکشی کافی است. قبل از شستشو باید از مواد غذایی اضافی از روی ظروف پاک شود چون ظرفشویی شما دست ندارد که خودش آنها را بردارد!

2- قرار دادن ظروف ها در ماشین ظرفشویی

شروع کنید و واگن پایین ظرفشویی را پر کنید، ظروفی مانند قابلمه،تابه،بشقاب های بزرگ، کاسه ها و سینی ها را در این قسمت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام ظروف شما با نازل اسپری ماشین ظرفشویی مواجه شوند. همه چیز را کمی زاویه دار قرار دهید این موضوع کمک خواهد کرد که عملیات تمیز کردن ظروف کثیف راحت تر و کامل تر صورت گیرد.

 • توجه کنید که ظروف نقره باید در قسمت مخصوص خودشان قرار بگیرند.
 • مانند تصور سعی کنید کاسه ها پشت به ظرفشویی و در انتهای آن باشند و بشقابهای بزرگ نیز در پشت آنها باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که ظروف استیل و نقره ای با هم برخورد نداشته باشند به دلیل اینکه امکان دارد در طی روند شستشو بهم برخورد کنند و دچار سابیدگی و خط افتادگی شوند.

3- پرکردن قفسه بالای ماشین ظرفشویی

قرار دادن لیوان ها در ظرفشویی

در این مرحله شروع به پر کردن قفسه بالا کنید و ظروف شیشه ای و لیوان ها در قفسه بالا قرار دارند. قرار دادن این ظروف در ماشین ظرفشویی مهم است و زاویه آنها باید تا آنجا که امکان پذیر است جوری باشد که ماشین ظرفشویی بتواند داخل آنها را بشورد. هنگام شستن ظرف گیلاس مطمئن شوید که محل قرار گیری و زاویه آنها درست باشد به دلیل اینکه این ظروف می توانند به راحتی در ماشین ظرفشویی بچرخد و در جای درست قرار نگیرند.

 • ظروف شیشه ای گران قیمت بهتر است با دست شسته شوند.

 

4- استفاده از مواد شوینده برای انجام شستشو

Use-the-correct-amount-of-detergent-in-dishwasher

برای تمیز شدن ظروف کثیف از مقدار مناسب مواد شوینده استفاده کنید. توجه کنید که شما به مقدار زیاد مواد شوینده نیاز ندارید مواد شوینده بیش از حد می تواند باعث مسمومیت شود بخاطر اینکه دستگاه نمی تواند آنها را به خوبی از روی ظروف بشوید حتما برچسب راهنمای استفاده مواد شوینده خود را ببینید تا متوجه شوید چه مقدار برای ظروف شما لازم است

 • بیشتر اضافه نکنید، حتی اگر ظرف های شما بسیار کثیف باشند.اگر ظروف شما تمیز نشد فرآیند شستشو را دوبار انجام دهید.

5- نحوه قرار دادن ظروف پلاستیکی در ظرفشویی

قرار دادن ظروف پلاستیکی در لباسشویی

هنگام قرار دادن ظرف های پلاستیکی مراقب باشید. به دلیل اینکه اقلام پلاستیکی سبک وزن هستند و می توانند در طول شستشو به راحتی جابجا شوند. اطمینان حاصل کنید که آنها را روی قفسه و در جای خود محکم می کنید و آنها امن نگه داشته می شوند. اگر آنها در جای خود قرار نگیرن موجب می شود که  آنها در طول شستشو تمیز نشوند.

 • ظرف های پلاستیکی خیلی بزرگ مانع شسته شدن مابقی ظروف می شوند سعی کنید آنها را با دست بشویید.

6- اجتناب از شستن ظروف خاص با ماشین ظرفشویی

شستن ظروف خاص با ماشین ظرفشویی

شما همه چیز را نباید در ماشین ظرفشویی بشویید به هرحال این یک دستگاه است و ممکن است بجای کمک کردن به شما موجب ضرر زدن به شما شود.سعی کنید که از قرار دادن موارد زیر در یک ماشین ظرفشویی اجتناب کنید:

 • ظروف مانند چوب، چدن، فیبر، نقره استرلینگ و آلومینیوم
 • عینک
 • ظروف نانو
 • ظروف گران قیمت

7- انتخاب نحوه شستشو ظرف هاانتخاب درجه شستشو ظرف ها

در صورت امکان، سبک ترین چرخه را اجرا کنید. برای صرفه جویی در مصرف آب، معمولا باید سبک ترین چرخه را در ماشین ظرفشویی خود انتخاب کنید. اگر ظروف شما روغنی نیست و آلودگی های سطحی دارد و نیاز به شونده و اب فراوان ندارد و با انتخاب نحوه شستن ضعیف کاملا تمیز می شوند وسواس بخرج ندهید این کار عمر دستگاه شما را بالا خواهد برد. ظروفی که شما معمولا در هفته برای خوردن، نوشیدن و پختن استفاده می کنید می تواند در یک چرخه سریع تمیز شوند.

8- استفاده از خشک کن ظرفشویی

خشک کن ظرفشویی

برای خشک کردن ظروف خود همیشه هوا و زمان را در نظر بگیرید.استفاده نکردن از چرخه خشک موجب صرفه جویی در انرژی می شود. بجز در زمانی که شما نیاز دارید بلافاصله از ظروف استفاده کنید، قبل از اینکه آنها را دور بگذارید، آنها را در دم در هوا خشک کنید.

اگر می خواهید ماشین ظرفشویی را در طول شب روشن کنید و یا به هر دلیل دیگری عجله ای برای بیرون آوردن ظروف ندارید، از تنظیمات خشک کن ظروف استفاده کنید تا انرژی کمتری مصرف شود.

9- مرحله مهم در استفاده از ظرفشویی

پس از اتمام مراحل شستشو تمامی قطعات و لوازم جانبی را پاک کنید و تمیز کنید. از هر قسمت متحرک ماشین ظرفشویی خود نگذرید و آنها را به سینک منتقل کنید و تمامی تکه غذاهای مانده و دیگر چیزها را از آنها بزدایید. در بسیاری موارد خرابی ظرفشویی دلیل اصی همین مواد غذایی و آشغال هاست که مشکل ایجاد کرده اند.

 • اگر قطعات و فیلتر های ظرفشویی را مواد غذای و آشغال گرفته اند و با آب نمی روند از یک فرچه یا اسفنج برای این کار استفاده کنید.

 

منبع : wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس