تلفن پشتیبانی 38429 - 021

عیب یابی ماشین لباسشویی و پیدا کردن علت خرابی لباسشویی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > عیب یابی ماشین لباسشویی و پیدا کردن علت خرابی لباسشویی

مراحل عیب یابی ماشین لباسشویی و پیدا کردن علت خرابی لباسشویی کاری است که توضیح دادن آن در یک یا چند مقاله نمی گنجد ولی ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی چند مورد از علت های خرابی لباسشویی بپردازیم و چند مورد از خرابی های شایع در ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

The key to the washing machine door is broken

به دلیل گستردگی زیاد دلایل خرابی ماشین لباسشویی ممکن نیست که بسیاری از مشکلات را درقالب یک مقاله توضیح داد ولی این مقاله به شما کمک خواهد کرد که به شناسایی برخی عیوب ماشین لباسشویی از کار افتاده خود پی ببرید.

با ما همراه باشید و در صورتی که دستگاه لباسشویی شما خراب شده است حتی اگر یکی از بهترین برندهای ماشین لباسشویی است همین حالا با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در جهت تعمیر ماشین لباسشویی تان راهنمایی های لازم را به شما بکنند و در صورت لزوم جهت رفع خرابی لباسشویی شما به محل اعزام گردند.با پارس سرویس نمایندگی تعمیر لوازم خانگی برندهای مختلف همراه باشید

عیب یابی ماشین لباسشویی

اگر دست به آچار هستید و می خواهید خودتان ماشین لباسشویی تان را تعمیر کنید با ما همراه شوید و این مطلب را تا انتها بخوانید. در ابتدا لازم است یک نکته امنیتی را با تأکید مطرح کنیم و آن این است که قبل از اینکه بخواهید هر کاری با ماشین لباسشویی انجام دهید، مطمئن شوید که آن از برق کشیده اید.

مراحل قدم به قدم عیب یابی ماشین لباسشویی

قدم اول برای تعمیر هر وسیله این است که بفهمید مشکل چیست. می توانید از جستجوی اینترنتی استفاده کنید و نسبت به پیدا کردن علت مشکل پیش آمده، اقدام کنید.

جالب است بداندی که خیلی از ماشین لباسشویی های جدید، دارای سیستم عیب یابی کاملی هستند و درصورت بروز مشکل کد خطا و علت خرابی لباسشویی را در مانیتور دستگاه نمایش می دهند.

how-to-fix-a-washing-machine-that-wont-spin

برای تعمیر ماشین لباسشویی محبوبتان مراحل زیر را با دقت طی کنید:

  • برای پیدا کردن علت خرابی لباسشویی تان  لازم نیست به دنبال حل معماهای خیلی سخت باشید. ممکن است مشکل خیلی ساده باشد. مثلاً ابتدا مطمئن شوید که به دستگاه برق می رسد.
  • بعد از کنترل برق ورودی، از تامین آب دستگاه مطمئن شوید. ممکن است دستگیره های شیر هرز شده باشد و یا شلنگ تاب بخورد، پس اگر سریع این دو موضوع را بررسی کنید، ممکن است مشکلتان رفع شود. مطمئن شوید که هر دو شیر آب باز باشد و شلنگها بدون هیچ تاب خوردگی ای کشیده شده باشد. اگر لباسشویی تان دکمه ذخیره آب دارد، مطمئن شوید که حتما این دکمه را زده باشید .
  • اگر دستگاه به لحاظ تامین برق و آب مشکلی نداشت،برای عیب یابی ماشین لباسشویی باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید. ممکن است دستگاه بر اثر کثیف شدن و رسوب گرفتن مشکلی برایش پیش آمده باشد.
  • برای اغلب تعمیرات لازم است که دور ماشین لباسشویی یا کابینت آن باز شود. گفتنی است، تمام اجزای الکتریکی و شلنگهای لباسشویی داخل کابینت قرار دارد. جای قرار گرفتن این اجزا، با توجه به نوع سازنده لباسشویی متفاوت است، ولی اصولا این قطعات در بالای ماشین پشت کنترل پنل قرار دارند. قبل از باز کردن کابینت دور لباسشویی حتما با نمایندگی های مجاز مشورت کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

چفت درب لباسشویی  عمل نمی کند

چفت در ماشین لباسشویی مثل یک کلید ایمنی عمل می کند و اگر در با هر نوع مواد شوینده ای مسدود شده باشد، چفت در بسته نمی شود و ماشین کار نمی کند. برای رفع این مشکل، ماشین را ازبرق بکشید  و با یک سیخ چوبی چفت در را تمیز کنید.

key to the washing machine door is broken

اگر با تمیز کردن مشکل رفع نشد، بالای کابینت را باز کنید تا به سوئیچ دسترسی پیدا کنید، وقتی کلید را دیدید، ملاحظه کنید که پیچ های آن شل نشده باشد. چراکه اگر پیچ ها باز باشد در طول چرخه ی شست و شو و هنگام بسته شدن در، چفت تکان می خورد.

ماشین لباسشویی روشن نمی شود

بررسی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی دارای چندین مرحله است و مشکل ممکن است در هر قسمتی به وجود آمده باشد .در این صورت اگر ماشین لباسشویی برق دارد و چراغش روشن می شود، احتمالاً موتور تایمر خراب است. باید سیم های موتور تایمر را باز کنید و آن را مستقیماً به برق بزنید. اگر موتور کار نکرد آن را تعویض کنید.

خراب شدن سنسور بسته بودن درب لباسشویی

ماشین های لباسشویی طوری طراحی شده اند که هنگامی که درب آن ها باز می شود، انجام کار آن ها متوقف شود.این سنسور در یک قطعه کوچک پلاستیکی است که در پشت درب لباسشویی قرار دارد. برای اینکه سوئیچ فعال شود درب باید کاملاً بسته باشد. بنابراین اگر ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود باید بررسی شود که سوئیچ به درستی عمل کند و اینکه علت خرابی ماشین لباسشویی بخاطر آن نباشد.

همچنین این احتمال نیز وجود دارد که چرخ دنده ها خراب شده باشند و حرکت محور موتور به محور تایمر انتقال نیابد. در این صورت باید حتما دستگاه جهت سرویس کامل به کارگاه انتقال یابد تا شفت و بلبرینگ و دیگر قطعات موتور بطور کامل بررسی گردند و درصورت نیاز آنها تعویض گردند.

key to the washing machine door is broken

خرابی دکمه استارت و یا تایمر

دکمه استارت برخی از لباسشویی های درب از بالا اغلب بخشی از تایمر است و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. گاهی اوقات مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی و خ مربوط به این بخش می باشد که برای اطمینان باید برق رسانی آن توسط کارشناس فنی بررسی و تست شود تا علت خرابی لباسشویی در این قطعه رفع گردد.

خراب شدن برد اصلی

در مدل های کنترل الکترونیکی، برد کنترل اصلی فرآیند تک‌تک اجزا لباسشویی و تمامی مراحل شستشو را از آغاز تا پایان مدیریت می کند و می توان گفت که نقش مغز دستگاه شما را دارد. اگر برد کنترل ولتاژ مناسب را برای موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب فراهم نکند آنگاه ممکن است ماشین لباسشویی شروع به کار نکند.

در صورت آب خوردن این برد و یا ایجاد نوسانات شدید برق احتمال آسیب رسیدن و خوشتن این قطعه حساس بالاست و تعویض آن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی شما را بسیار بالا خواهد برد!

خرب شدن برد ماشین لباسشویی

بررسی و عیب یابی برد ماشین لباسشویی کار پیچیده و دشواری است که نیاز به تجهیزات مناسب و تست آن می باشد و این قطعه در تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کار بسیار مشکلی است و این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر لباسشویی انجام شود.

ماشین لباسشویی روشن است امّا آب گیری نمی کند

عیب یابی ماشین لباسشویی در این موارد بیشتر با تست کردن مرحله به مرحله قطعات آب رسان انجام می شود. ممکن است، آب قطع باشد. در این شرایط، ابتدا سعی کنید از جاری بودن آب شهر اطمینان حاصل کنید. اگر آب جریان داشت، احتمالاً مشکل در لوله کشی منزل است و باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. همچنین ممکن است، فیلتر ورودی شیر الکتریکی کثیف شده باشد.

در این حالت، آب تغذیه را ببندید و شلنگ ورودی از شیر الکتریکی را باز کنید و اگر توری شیر الکتریکی کثیف شده است، آن را تمیز کنید.

از سوی دیگر، این امکان هم وجود دارد که هیدرواستات خراب شده باشد. در این شرایط باید با دمیدن در لوله ورودی پلاتین مربوط به شیر برقی هیدرواستات، آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورت برطرف نشدن مشکل، هیدرواستات را عوض کنید. همچنین ممکن است تایمر خراب باشد.در این صورت باید اتصال شیر به تایمر را بررسی کنید و در صورت وجود عیب، آن را رفع کنید.

ماشین لباسشویی آب می گیرد ولی عملیات شستشو آغاز نمی گردد

اگر این مشکل برای ماشین لباسشویی تان پیش آمده است، این امکان وجود دارد که هیدرواستات خراب باشد. در این صورت، می توانید با دمیدن در لوله ورودی هیدرواستات، عملکرد پلاتین های آن را بررسی کنید. در صورت مشاهده عیب باید هیدرواستات را عوض کنید. ممکن است این مشکل نیز وجود داشته باشد که سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع شده باشد.

در این حالت باید آن را تعویض کنید. احتمال دیگر این است که موتور تایمر خراب باشد. در این حالت، موتور ماشین لباسشویی خراب است و کار نمی کند که باید آن را تعویض کنید. اگر موتور کار می کند، چرخ دنده ها خراب است و حرکت موتور به چرخ دنده اصلی تایمر انتقال نمی یابد. در این حالت، باید چرخ دنده معیوب را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس