تلفن پشتیبانی 38429 - 021

دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی و راه های رفع مشکل

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی و راه های رفع مشکل

خروج آب از زیر ماشی لبایشویی چه علت هایی می تواند داشته باشد

در بسیاری از مواقع پیش آمده که مدتی پس از کارکردن لباسشویی و در میانه کار شاهد مشکلاتی مانند خروج آب از ماشین لباسشویی می شویم که این نشتی از زیر ماشین لباسشویی می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد؛ به دلیل اینکه خرج و یا تجمیع آب در زیر لباسشویی و یا در اطراف آن سبب ایجاد بوی ناخوشایند و ناتمام ماندن کار شستشو لباس ها و همچنین ایجاد لکه بر روی سرامیک‌های زیر لباسشویی خواهد شد.فرقی نمی کند دستگاه شما چه مارکی داشته باشد تعمیر ماشین لباسشویی ال جی و یا تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ این اتفاق ممکن است برای هر برندی رخ دهد.

water leakage washing machine repair

دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

آب ریزی ماشین لباسشویی ممکن است دلایل زیادی داشته باشد،مشکلاتی همچون شکستن و یا ازجا درآمدن لوله خرطومی ،پارگی در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و یا در لاستیگ دیگ شستشو اتفاق افتاده باشد. هر چند بررسی های تخصصی علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی باید توسط یک تعمیر کار حرفه ای لباسشویی و توسط نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی صورت بگیرد.اما شاید خودتان هم بتوانید با انجام بررسی های مختلف و کمی آچار به دست شدن مشکل خروج آب از ماشین لبایشویی را حل کنید.

ما در این مطلب دلایل مختلف آب دادن ماشین لباسشویی را برای شما بیان می کنیم با پارس سرویس همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی همین حالا با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس : ۰۲۱۳۸۴۲۹

1- بررسی شلنگ های ورودی و خروجی دستگاه

از ساده ترین جاهای ماشین لباسشویی شروع میکینم خیلی وقت ها علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی شیلنگ های ورودی آب و همچنین خروجی دستگاه است.اگر در زیر ماشین لباسشویی آب نشت می کند ابتدا شیلنگ لباسشویی را چک کنید. شیلنگ ورودی آب گرم و سرد را در دو سر آن بخوبی نگاه کنید و از سالم بودن آنها و عدم پوسیدگی اطمینان حاصل کنید.سپس دستگاه را به جلو بکشید و از سالم بودن شلنگ خرتومی تخلیه آب اطمینان حاصل کنید و اگر شل شده و یا از جا درآمده اند آنها را جا بزنید.

Connection of the washing machine to the water supply

علاوه بر این ماشین لباسشویی داری شیلنگ داخلی نیز است که سوپاپ ورودی را به وان یا دیگ شستشو متصل می کند. در بسیاری موارد معیوب شدن این شلنگها نیز میتواند جزو دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی باشد . شما می توانید با بلند کردن صفحه بالایی لباسشویی این شیلنگ ها را برای اطمینان از سایش یا پارگی و یا از جا درآمدگی بررسی کنید که کار خیلی سختی نیست و اگر مشکلی داشتند آنها را باز کنید و پس از خرید انها دوباره آنها در جای خودشان ببندید.

2-خراب شدن پمپ تخلیه آب

پمپ تخلیه آب یکی از بخش های مهم لباسشویی است که پس از شستشو در هر دوره آب چرک را از لباسشویی به بیرون پمپاژ می کند .پمپ های تخلیه لباسشویی انواع مختلفی دارند و بسته به مدل و سال ساخت آنها متفاوت هستند که پمپ تسمه ای ، درایو مستقیم و یا الکتریکی از جمله آنها می باشد.

دقت کنید و ببینید که آیا در مرحله تخلیه آب لباسشویی این اتفاق می افتد میتوان حدس زد علت خروج آب از زیر ماشین لباسشویی معیوب بودن پمپ تخلیه می باشد. بنابراین باید پمپ تخلیه و شیلنگ های متصل به آن را بررسی کنید و به دنبال علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بگردید.

washing machine Pump Water Drain

پمپ تخلیه معمولا به درایو متصل است و یا در کف و گوشه ماشین لباسشویی تعبیه می شود اگر دیدید علت نشت ناشی از خرابی پمپ می باشد، باید پمپ را تعویض کنید.شما به راحتی می توانید با باز کردن بخش پشتی و یا جلویی دستگاه به آن دسترسی پیدا کنید. توجه به نکات ایمنی در این کار ضروری است و باید حتما دستگاه از برق خارج شده باشد!

3-خرابی در لاستیک درب لباسشویی

لاستیک درب از جنس پلی اتیلن نرم ساخته شده است و دوام و عمر بالایی دار و برای آب‌بندی در و مخزن ماشین لباسشویی استفاده می شود. اما در طی گذست زمان و استفاده های زیاد ممکن است دچار پارگی و یا پوسیدگی شود که این می‌تواند منجر به نشتی آب از آن شود.

 

تعمیر لباسشویی

 در را باز کنید و با دقت لاستیک را برای نشانه‌های کثیفی، جمع شدن مواد شونیده که جلوی سفت بسته شدن درب را می‌گیرد را بررسی کنید سپس دقت کنید و اگر نشتی آب را در زیر و کناره های درب مشاهده می‌کنید باید بگوییم که این لاستیک باید تعمیض گردد. برای این کار باید قسمت جلویی ماشین لباسشویی از آن جدا گردد،پیچ های آن را باز کنید و به خودتان دلهره راه ندهید.سپس می بینید که لاستیک به وسیله یک رینگ به دور محفضه شستشو پیچ شده است.به راحتی هرچه تمام تر پیچ ها را باز کرده و لاستیک را تعویض کنید.

در هین انجام این کا باید مراقب باشید تا رینگ نگهدارنده لاستیک کج نشود!

۴-خرابی سنسور سطح آب و لوله هیدرو استاتیک

گاهی اوقات پیش می آید که ماشین لباسشویی بیش از اندازه دیشگ شستشو را از آب پر می کند و آب از قسمت هایی از آن نشتی می کند این اتفاق ممکن است به خاطر برهم خوردن تنظیمات سنسور تنظیم سطح آب باشد. این سنسور هیدرواستات یک حسگر تعیین فشار است که برای تعیین سطح آب مناسب در مخزن استفاده می شود. این قسمت معمولاً کنار کنترل پنل قرار دارد و دارای یک شیلنگ یا لوله‌ی گلویی شکل متصل به مخزن است.

در ماشین لباسشویی‌های پیشرفته که دارای برد الکتریکی هستند، این سنسور در قسمت زیر مخزن قرار می‌گیرد. و وقتی آب شروع به وارد شدن به مخزن می شود، هوایی که در داخل لوله گلویی شکل گیر افتاده فشرده می شود و دیافراگم داخل سنسور هیدرواستات را فشار می‌دهد. حسگر تنظیم فشار نیز به شیر ورودی آب متصل است و آن را کنترل می کند و وقتی مخزن به سطح آب مناسب رسید آن را قطع می‌کند.

اگر لوله متصل به سنسور نشتی یا ترک خوردگی داشته باشد، فشار لازم برای فعال کردن حسگر هیدرواستات را نخواهد داشت و آب بیشتز اندازه پر می شود و مخزن نشت خواهد کرد. خرابی سنسور سطح آب باعث سرریزی و نشتی ماشین لباسشویی می شود. تعیین خرابی این قسمت از ماشین لباسشویی نیاز به مهارت و تخصص دارد و پیشنهاد می کنیم در صورت بروز این مشکل با پارس سرویس تماس بگیرید.

water leakage washing machine repair

5-خرابی کاسه نمد مخزن لباسشویی

کاسه نمد مخزن در ماشین لباسشویی واشری بزرگ در بین موتور یا پروانه و مخزن قرار دارد و وظیفه آن جلوگیری از نشت آب در محل تلاقی مخزن و شفت گرداننده دستگاه است. مشکل در شفت ابتدا با نشت مقدار کمی آب همراه است ولی بعد با گشاد شدن کاسه نمد منجر به ورود آب به بلبرینگ موتور و مشکلات اساسی در بلبرینگ اصلی مخزن می‌شود. بررسی کنید و ببینید که اگر ماشین لباسشویی هنگام پر کردن مخزن و چرخاندن مخزن دچار نشتی می شود علت ممکن است به کاسه نمد آن مربوط باشد.

ابتدا قاب پشتی لبسشویی را برای مشاهده نشتی آب از کسه نمد و شفت باز کنید و اجازه دهید که ماشین آبگیری کند. به قسمت تلاقی میله گرداننده و مخزن که بلبرینگ قرار دارد نگاه کنید و ببینید آیا آب از آن خارج می‌شود.اگر این طور است کاسه نمد ماشین لباسشویی شما باید عوض شود که این کار زمان بر و سختی محصوب می شود و از دست شما کاری بر نمی آید و دستگاه باید به نمایندگی برده شود تا در آنها تعمیر شود.

در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس