تلفن پشتیبانی 38429 - 021

6 مورد استفاده نادرست از ماشین لباسشویی که نباید انجام دهید

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > 6 مورد استفاده نادرست از ماشین لباسشویی که نباید انجام دهید

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباس شویی

شما لباس های کثیف، لکه دار و رنگی شده را به ماشین لباسشویی خود می اندازید و بعد از یک پروسه شستشوی کوتاه، انتظار دارید که آنها کاملا تمیز شوند. اغلب اوقات این روش استفاده ما از ماشین لباسشویی است. اما ممکن است برخی اشتباهات را که از آن آگاه نیستید انجام دهید و حتی موجب خراب شدن دستگاه خود شوید و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود داشته باشید. در اینجا ما شش اشتباه رایج که موجب استفاده نادرست از ماشین لباسشویی شما وجود دارد را بیان می کنیم.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

6 مورد استفاده نادرست از ماشین لباسشویی !

تفاوتی نمی کند که شما از کدام مارک ماشین لباسشویی استفاده می کنید و حتی اگر شما دستگاهی از بهترین برندهای برتر ماشین لباسشویی هم داشته باشید عدک توجه به موارد زیر می تواند به ضرر شما تمام شود.

1- نادیده گرفتن برچسب ها

ماشین های لباسشویی از لحاظ تکنولوژیکی امروزه بسیار پیشرفته شده اند و جدیدترین ماشین ها باعث می شود تا حجم کار ما بسیار ساده تر شود. اما یک ماشین لباسشویی هنوز نمی توانند برچسب های راهنمایی روی لباس های شما را بخوانند و تنظیمات مناسب را بدون کمک ما اعمال کند!. برای دانستن اینکه شستن لباس هایتان چطور و به درستی انجام دهید، باید دستورالعمل سازنده آن را برای نوع پارچه ای که انتخاب کرده است را بدانید. عدم خواندن و پیروی از برچسپ های راهنمای شستشو باعث می شود تن رنگ آنها بهم بریزد ، پارچه ها کوچکتر شوند و لباس های شما صدمه ببینند.

 

 

 

 

2- انتخاب تنظیمات اشتباه

manage washing machineتنظیمات قرار داده شده در ماشین لباسشویی و نحوه سفارشی کردن آنها را برای انواع لباس های خود بیاموزید. بسیار شایع است که ما همان تنظیمات اولیه ای را که توسط نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی قرار داده شده است را هیچ وقت تغییر نمی دهیم و فقط دکمه روش و خاموش را می زنیم. اگر شما عادت به شستن تمام لباس ها در یک برنامه مشابه را دارید، یاد بگیرید که لباس ها را با دستورالعمل های ویژه ای که باید به تنهایی و یا در دسته های کوچک شستشو داده شود، یاد بگیرید. استفاده از ماشین لباسشویی با استفاده از یک کمد خیلی با یکدیگر تفاوت دارند!

 

 

 

3- استفاده بیش از حد از مواد شوینده

Using Extra Detergentاگر شما هم از دسته افراد وسواسی هستید و ماشین لباسشویی خود را پر از پودر و مایع شوینده می کنید باید اخطار بدهم که به زودی ماشین لباسشویی شما خراب خواد شد!.

اگر لباس هایتان واقعا کثیف باشند، دلیل این است که شما نیاز به مواد شوینده اضافی خواهید داشت؟ خیر! بهتر است شستشو را با مقدار معمولی مواد شوینده در چند مرحله تکرار کنید تا از آسیب رساندن مواد شوینده اضافی به ماشین لباسشویی شما جلوگیری شود. بسیاری از ماشین ها دارای یک پیش شستشو می باشند که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از ماشین های شستشو جدید طوری طراحی شده اند که میزان انرژی و آب را بطور کارآمدی کاهش دهند.اگر صابون زیاد با مقدار آب آزاد شده توسط دستگاه متناسب نباشد یا آب در لباس شما باقی خواهد ماند و یا در داخل ماشین لباسشویی که این امر می تواند به اجزای داخلی ماشین لباسشویی شما آسیب وارد کند. دقت کنید که استفاده از سفید کننده ها در ماشین لباسشویی محدودیت هایی دارد و باید در استفاده از آنها بسیار دقت کرد

 

 

4- ماندن بیش از حد لباس ها در ماشین لباسشویی

نحوه استفاده صحیح از ماشین لباسشوییبرای همه ما پیش آمده که در حال انجام کارهای خیاطی آشپزی و یا وظایف دیگر هستیم در حالی که لباس های ما شسته شده و در ماشین مانده است،این اتفاق نه تنها باعث می شود لباس های ما بوی بد بگیرند و حتی با چند بار شستن هم باز بوی آنها رفع نشود باعث می شود تا عمر دستگاه شما هم پایین بیاید.

پس از استفاده از ماشین لباس شویی باید درب آن را باز گذاشت تا آب  داخل دیگ ان خشک شود و اگر این اتفاق نیفتد وجود آب و مواد شوینده میتواند موجب آسیب رساندن به اجزای داخلی و دیگ ماشین شود. یک تایمر یا یادآوری را روی گوشی خود تنظیم کنید تا لباسها را پس از شستشو از ماشین خارج کنید تا مانع آسیب رسیدن به لباس ها و ماشین لباسشویی تان شوید.

 

 

5- اولویت بندی نکردن و بررسی نکردن لباس ها

useing washing machineفراموش کردن اینکه لباس های خود را مرتب کنید یکی از ساده ترین راه ها برای خراب کردن دستگاه شما است. شستشو بدون بدون توجه به نوع پارچه و رنگ انها و همچنین حجم قابل شستشو می تواند فاجعه بار باشد و مواردی که ما اشیاء داخل جیب لباسهایمان را خالی نکنیم ممکن است یک سکه یا کلید و یا هر شی فلزی باعث ایجاد خرابی در قسمت های مختلف از

جمله درام و پنجره جلویی ماشین لباسشویی شود.

پس پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از شستشو لباس های خودتان را از لحاظ جنس و رنگ و حجم شستشو مرتب سازی نمایید و حتما از خالی بودن جیب های آنها اطمینان حاصل کنید در مطلب “چه چیزهایی را می توانیم با ماشن لباسشویی بشوییم” می توانید مطالب خوبی در این رابطه بیاموزید.

 

 

6- توجه نکردن به نحوه کار دستگاه

اگر دستگاه شما کمی پر سر و صدا شده است، میتوانید قبل از اینکه مشکل بدتر شود، آن را تعمیر کنید. تنظیم  پایه های ماشین لباسشویی که در گوشه های پایین آن قرار دارد چند دقیقه بیشتر طول می کشد ولی باعث تفاوت زیادی در نحوه استفاده نادرست از ماشین لباسشویی می شود. بار نامتعادل باعث می شود که ماشین لباسشویی بسیار سخت تر کار کند که آن در نهایت منجر به خیس شدن و بریدن قطعات و اجزای داخلی آن شود. شما می توانید هزینه های تعمیراتی را برای چیزی که فقط تلاش کمی برای رفع آن لازم بود را به حداقل برسانید. به وب سایت سازنده یا کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی تان مراجعه کنید تا از مواردی که میتواند منجر به خرابی در دستگاه شما شود آگاه شوید و همچنین از مواردی که موجب استفاده نادرست از ماشین لباسشویی می شود پرهیز کنید.

با تشکر از همراهی شما گروه خدمات پس از فروش و تعمیرات پارس سرویس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس