تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نکات طلایی برای استفاده از کولر گازی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نکات طلایی برای استفاده از کولر گازی

نکات طلایی برای استفاده از کولر گازی

کولر گازی یکی از وسایلی است که اخیراً توانسته جایی در خانه های ایرانی ها باز کند. برای استفاده بهینه از این وسیله بهتر است اطلاعات مفیدی درباره نحوه صحیح استفاده از آن کسب کنید. همراه ما باشید تا با نکات طلایی در این باره آشنا شوید.

 • به دليل اين که هوای گرمایشی یا سرمایشی اسپیلتها از پنل داخلی به سمت روبرو جریان می یابد، بايد پنل داخلی را درست در جایی قرار دهید که روبروی محل نشستن یا حضور اعضای خانواده باشد. طول پرتاب هوای اسپیلتها بر اساس ظرفیت معمولا بین 5 تا 10 متر است. اين طرز فکر اشتباه است که لازم است کل سالن خنک شود تا شما هم خنک شوید.
 • به یاد داشته باشید که بزرگترین عامل گرم شدن اتاقها آفتاب است. به منظور کاهش این گرما می توانید از پرده یا کرکره داخلی، سایبان و شیشه های رفلکس استفاده کنید. عایق کاری سقف و دیوارهای خارجی اطراف محل نصب کولر گازی نیز اقدام معقولی خواهد بود.
 • از کولر گازی در ابتدای شب و زمانی که آفتاب در حال غروب است، استفاده نکنید. در این زمان که «اوج مصرف برق» است، ولتاژ در کمترین سطح ممکن قرار دارد و فشار بر کمپرسور کولر گازی افزایش خواهد یافت.
 • پنل بیرونی کولر گازی را طوری نصب کنید که هواي آزاد در پشت آن به راحتي جريان يابد. به این ترتیب، به کولر گازی تان کمک می کنید که بهتر کارش را انجام دهد و در خدمت آسایش شما و خانواده تان باشد.
 • به این موضوع توجه داشته باشید که اگر در بالاترين طبقه يک ساختمان سکونت داريد، به دليل تابش نور خورشيد در تابستان و انتقال حرارت آن به واحد زير سقف بايد به ازای هر مترمربع از مساحت اتاق بین 600 تا 800 (BTU)  ظرفیت برودتی در نظر بگیرید. چنانچه در طبقات وسط ساختمان ساکن هستید به ازای هر متر مربع می توانید حدود 400 تا 600 (BTU) ظرفیت برودتی برای کولرگازی یا اسپلیت مورد نیاز خود در نظر بگیرید.
 • به یاد داشته باشید که شستن و تمیز کردن ماهانه فیلترها در کولر های گازی، نقش مهمی در بازدهی و هوای مطبوع خروجی دارد .
 • بار سرمایی هوای نفوذی ممکن است بسیار زیاد باشد. باز بودن پنجره باعث می گردد که بخش عمده ای از توان کولر گازی صرف خنک کردن بیهوده هوای گرم ورودی شود که این موضوع سبب افزایش مدت کار کمپرسور و فرسودگی زود هنگام آن می شود. ضمن اینکه اتاق هم به نحو مطلوب خنک نمی شود.
 • خوب است بدانید که نصب سایه بان در بالای واحد بیرونی کولر گازی باعث می شود کندانسور دستگاه با بازدهی بیشتر و مصرف برق کمتری کارش را انجام دهد .
 • چنانچه در منزل تان از کولر آبي استفاده مي کنيد و به دليل کانال کشي نامناسب يکي از اتاق ها خنک نمي شود. مي توانيد دريچه ي کولر موجود در اين اتاق را بسته و بجاي آن براي آن قسمت از خانه از يک اسپيلت يا کولرگازي مناسب استفاده کنيد.
 • به منظور کارکرد بهتر کولر گازی، از نصاب بخواهید که پنل را 40 يا حتي 50 سانتيمتر پايين تر از سقف نصب کند تا به اين وسيله به افزايش جريان هوا در سطح کمک نمايد.از آنجايي که هواي گرم در زير سقف انباشته مي شود، بهتر است حتی الامکان اسپيلت ها را پايين تر از سقف نصب نمائيد.
 • اگر درهای داخلی هم باز باشند کولر گازی به جای خنک کردن فقط یک اتاق در واقع باید چندین فضا را خنک کند.
 • به این موضوع توجه داشته باشید که چنانچه کنتور برق شما 25 آمپر است، مجموع آمپر مصرفي اسپيلت ها يا کولرهاي گازي نبايد از 20 آمپر بيشتر باشد. البته آمپري که دربرق مصرفي اسپيلت ها ذکر مي شود آمپر راه انداز و اوليه است و پس از راه اندازي معمولا حدود 30 درصد کمتر از شدت آمپر راه انداز جريان برق نياز خواهد بود.
 • به یاد داشته باشید که سرد کردن اتاق بیش از حد لزوم، ضمن اینکه از نظر بهداشتی صحیح نیست موجب افزایش مصرف برق و فرسایش بیهوده دستگاه می شود.
 • یکی از مهمترین نکاتی که در استفاده از کولر گازی باید توجه داشته باشید این است که در صورت بروز هر گونه مشکل برای کولر گازی محبوبتان باید با مراکز معتبر تعمیراتی تماس بگیرید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس