تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه تمیز کردن وسایل چوبی منزل

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه تمیز کردن وسایل چوبی منزل

نحوه تمیز کردن وسایل چوبی منزل

امروزه وسایل در جنس های مختلف در دسترس هستند. هر کدام از آن ها طرفداران خاص خودشان را دارند. وسایل چوبی نیز می توانند زیبایی خاصی به خانه شما ببخشند و به همین دلیل بین مردم محبوبیت دارند. در ادامه نکات کلیدی برای تمیز کردن این وسایل مطرح می کنیم. با ما همراه باشید.

زمان مناسب برای تمیز کردن وسایل چوبی

اولین موضوع این است که وسایل چوبی را در زمان مناسبی تمیز کنید. در این ارتباط، توصیه می شود پروسه تمیز کردن وسایل چوبی را حداقل دو یا سه ساعت قبل از استفاده مجدد از آنها شروع کنید. مثلا شب ها وقتی قرار نیست برای زمان طولانی از مبل یا کمد چوبی استفاده شود، بهترین موقع برای شروع تمیز کاری وسایل چوبی است. این موضوع به این خاطر است که روغن جلا دهنده کاملا به خورد چوب رفته و از روی سطح پاک نشود.

نگهداری مناسب از وسایل چوبی

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که مبلمان و وسایل چوبی منزل خود را از مقابل نور خورشید ، منابع گرما و رطوبت دور کنید. این عوامل به خشک شدن یا بید زدن و رنگ پریده شدن چوب منجر می شوند، پس مرحله اول پیش از برق انداختن وسایل چوبی نگهداری مناسب آن هاست.

گردگیری

برای تمیز کردن و برق انداختن وسایل چوبی گردگری اولین قدم است. از یک پارچه بدون پرز یا ماهوت پاک‌کن استفاده و گرد و غبار نشسته بر روی سطوح چوبی را پاک کنید. فراموش نکنید که استفاده از پارچه‌ های زبر، سطح چوبی مورد نظر شما را خراش خواهد داد، پس آن‌ها را فراموش کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی

همه می دانیم که وقتی نوبت به تمیز کردن وسایل چوبی می رسد، باید خیلی حواسمان را جمع کنیم. چوب و آب با یکدیگر سازگاری ندارند. بنابراین، پیشنهاد می شود از آب خیلی داغ و کف دار استفاده کنید. برای کف دار کردن مقدار متوسطی مایع ظرفشویی در آب داغ بریزید و هم بزنید. بعد با یک دستمال نرم نخی، شروع به کار کنید. توجه داشته باشید که دستمال نخی را بعد از خیس کردن حتما بچلانید تا آب اضافی آن خارج شده و دستمال فقط حالت تری به خود بگیرد.

استفاده از روش های مخصوص برای چوب های مختلف

در مرحله ی بعدی تمیز کردن و برق انداختن وسایل چوبی نوع چوب را مشخص کنید و برای تمیز کردن آن از روش مناسبی استفاده کنید. به طور مثال چوب های گردو را هر روز دستمال نرم بکشید تا گرد و خاک نگیرند. اگر لکه های سفیدی روی چوب دیدید، با مقدار کمی خمیر دندان آن ها را پاک کنید. حال با این دستمال تر، سطح چوب را دستمال بکشید. جهت کشیدن دستمال باید در جهت بافت یا گره های طبیعی چوب باشد. این روش بهتر سطح چوب را تمیز خواهد کرد.

استفاده از روغن خانگی

می توانید برای تمیز کردن وسایل چوبی، روغن خانگی درست کنید. برای تهیه این روغن، روغن بزرک و عصاره صمغ را به مقدار مساوی بجوشانید. مواد را با هم مخلوط کرده و با یک دستمال نرم، آن را به چوب بمالید و به سادگی برق انداختن وسایل چوبی تان را خودتان انجام دهید. این روغن یا هر روغن تجاری دیگری در بافت چوب نفوذ می کند و اگر سال ها استفاده کنید، اثاثیه ی چوبی تان همیشه تازه می مانند و درخشندگی طبیعی خود را نگه می دارند.

استفاده از جارو برقی

سر جارو برقی یک برس وصل کنید و چوب های رنگ شده را با آن تمیز کنید. یا به جای آن با یک دستمال خشک سطح چوب را تمیز کنید.

استفاده از روغن چوب یا پولیش

بعد از تمیز کردن سطح چوب، مشاهده می کنید که هنوز هم روی آن لکه های سفید رنگ و روشنی دیده می شود. حال نکته اصلی در طرز تمیز کردن وسایل چوبی همینجاست. یک روغن چوب یا پولیش چوب باکیفیت می تواند ظاهر چوب را مثل روز اولش کند.

تمیز کردن لکه های وسایل چوبی

با یک اسفنج مرطوب لکه ها و اثر انگشت ها را از روی وسایل چوبی پاک کنید. اسفنج را فشار دهید تا آب اضافی بیرون بریزد، چون اگر چوب خیس شود باد می کند یا لکه دار می شود.

در سطح های کوچک کار کنید

بهتر است در هر نوبت از تمیز کردن وسایل چوبی، فضایی در حدود ۳۰ در ۳۰ سانتی متر را تمیز کنید. بعد از خیس کردن این محدوده، بلافاصله با دستمال نرم نخی خشک، همان محدوده را خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس