تلفن پشتیبانی 38429 - 021

ترفندهای کلیدی برای استفاده از ماشین لباسشویی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > ترفندهای کلیدی برای استفاده از ماشین لباسشویی

ترفندهای کلیدی برای استفاده از ماشین لباسشویی

لباسشویی یکی از لوازم خانگی محبوب در همه خانه ها محسوب می شود. امّا استفاده از این وسیله بایدها و نبایدهای خاصی دارد که حتماً باید رعایت کنید. اگر این مسائل را رعایت نکنید، احتمال اینکه از عملکرد لباسشویی تان راضی نباشید زیاد است. با ما همراه باشید تا با ترفندهای کلیدی برای استفاده از ماشین لباسشویی آشنا شوید.

ماشین لباسشویی تان را به دقت تراز کنید

اگر ماشين لباسشويي شما صاف روي زمين قرار نگرفته باشد، ممکن است آسيب هاي بسيار جدي به آن وارد شود و قطعات پيش از موعد معمول، فرسوده شوند. علاوه بر اين، اين کار باعث مي شود ماشين لباسشويي صداي بسيار زيادي توليد کند و راندمانش در شست و شو کاهش يابد.
لباس ها را به تناسب کثیفی و جنس لباس بر روی درجه مناسب خود بگذارید

لباسشویی ها معمولاً طوری طراحی شده اند که لباس های مختلف را به طرق مختلف بشویند. لازم است که در زمان استفاده از این وسیله کاربردی، به این موضوع دقت داشته باشید. وقتی تنظیمات لباسشویی را روی دکمه cotton  قرار می دهید می توانید لباس های نخی، ملحفه، جین و لباس های نخی را با آن بشویید. امّا گزینه Synthesic برای شستشوی لباس های نخ و پلاستیک است. لباس های حریر و ساتن را می توانید با گزینه Delicate بشویید. از گزینه Wool  برای شستن لباس های پشمی. استفاده کنید و اگر لباس هایتان زیاد کثیف نیستند، آن ها را با گزینه Quick :  شستشو دهید.

به اندازه از سفیدکننده ها استفاده کنید

سفيدکننده ها مي توانند لباس هاي رنگي را از درخشندگي بيندازند و کدر کنند. خيلي وقت ها لازم نيست از اين مواد استفاده کنيد. براي مثال لکه هايي مثل خون يا عرق به هيچ وجه با سفيدکننده ها از بين نمي رود. بهتر است براي از بين بردن لکه ها از لکه برهاي مخصوص خودشان و بهتر از همه لکه برهاي طبيعي استفاده کنيد.
از دمای مناسب برای شستشوی لباس ها استفاده کنید

در لباسشویی ها گزینه ای با نام Temperature  (میزان دمای آب) وجود دارد. با استفاده از این گزینه می توانید درجه حرارت آب را به سلیقه خود کم و زیاد کنید. با استفاده از این روش می توانید برخی لباس ها را که نیاز به درجه حرارت بالاتری دارند به خوبی شستشو دهید.

جوراب ها را قبل از لباس های دیگر داخل ماشین بیندازید

خيلي وقت ها جوراب ها در ماشين لباسشويي لاي لباس‌هاي ديگر مي ماند و خوب تميز نمي شود. پيشنهاد ويژه ما اين است که جوراب ها را اول از همه در مخزن ماشين لباسشويي بيندازيد و بعد لباس هاي ديگر را اضافه کنيد. با اين کار کمترين احتمال وجود دارد که جوراب ها خود را به لباس هاي ديگر بچسبانند.

دکمه هاي لباس ها را قبل از انداختن در ماشين باز کنید

بر خلاف چيزي که به نظر مي رسد، بهتر است دکمه هاي پيراهن ها را قبل از انداختن در ماشين لباسشويي باز کنيد. دليلش ناتواني ماشين لباسشويي در رساندن شوينده به لباس هايي که دکمه شان بسته است نيست، بلکه شست وشو در ماشين به دکمه هاي لباس فشار وارد مي کند و ممکن است آن ها را لق کند. علاوه بر اين وقتي دکمه ها باز است لايه دروني لباس ها بهتر شسته مي شود.

بیش از حد پودر در ماشین نریزید

کف شوينده ها مي تواند به قسمت هايي از لباس مانند يقه پيراهن ها که با شست وشوي معمولي تميز نمي‌شود، نفوذ کند. وقتي شوينده را زياد در ماشين لباسشويي مي ريزيد به آن فرصت کف کردن نمي دهيد و اين مناطق معمولا کثيف مي ماند. راه حل اين است که مقدار شوينده مصرفي خود را به نصف برسانيد. اگر ديديد لباس ها کثيف از ماشين بيرون آمدند، مقدار را کمي زياد کنيد تا مقدار کافي دست تان بيايد. البته امروزه بيشتر ماشين لباسشويي ها در اين باره دستورالعمل مشخصي دارند، ولي باز هم دانستن اين نکته ممکن است به شما کمک کند.

لکه ها را قبل از اینکه لباس را در لباسشویی بیندازید، نسایید

ساييدن سخت لکه ها بر خلاف آنچه فکر مي کنيد، باعث برطرف شدن آن ها نمي شود، بلکه باعث مي شود لکه به خورد پارچه برود و در تار و پود آن نفوذ کند. شما بايد با آرامش و هوشمندي لکه ها را برطرف کنيد. مهم ترين کار اين است که لکه را در سريع ترين زمان بعد از ايجاد بشوييد. چراکه لکه هاي قديمي خيلي سخت برطرف مي شوند. براي پاک کردن لکه ها، از يک پارچه سفيد استفاده کنيد تا مطمئن باشيد رنگ نمي دهد. ماده شوينده مخصوص براي پاک کردن هر لکه با توجه به نوع لکه را به پارچه بماليد و به آرامي روي لکه بکشيد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس