تلفن پشتیبانی 38429 - 021

10 کاربرد شگفت انگیز چسب حرارتی (بخش دوم)

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > 10 کاربرد شگفت انگیز چسب حرارتی (بخش دوم)

10 کاربرد شگفت انگیز چسب حرارتی (بخش دوم)

چسب حرارتی جزو آن دسته از وسایل است که کاربردهای متنوع، جالب و شگفت انگیزی دارد. با ما همراه باشید تا با برخی از این کاربردها آشنا شوید.

  • با استفاده چسب حرارتی می توانید، وسیله فنری مانندی که نیاز دارید را بسازید. برای این کار نیاز به یک وسیله استوانه مانند مثل یک خودنویش کمی قطور و یک لایه نچسب دارید. لایه نچسب را روی استوانه بکشید، سپس با چسب حرارتی حالت فنر را به دور این لایه نچسب ایجاد کنید. بعد از خشک شدن چسب، آن را از لایه نچسب جدا کنید، حالا یک فنر دارید.
  • با کمک چسب حرارتی می توان تزئینات و بدلیجات رنگی برای کودکان درست کرد. برای این منظور می توانید از چسب حرارتی رنگی استفاده کنید و یا در صورتی که این چسب ها را در دسترس ندارید از چسب حرارتی معمولی برای این منظور استفاده کنید و بعد از خشک شدن آن را با رنگ های اکرلیک یا لاک ناخن رنگ آمیزی کنید. برای مثال برای ساخت گردنبند ابتدا چسب را به صورت یک خط روی سطح پلاستیکی یا شیشه ای بزنید، بعد از خشک شدن آن را دور گردن اندازه گیری کرده و سپس روی آن خط از طرح های نقطه ای یا طرح های دیگر استفاده کنید. در آخر دو قسمت سر و ته کار را سوراخ کرده و با روبان به هم وصل کنید.
  • اگر قسمتی از دسته عینکتان که پشت گوش قرار می گیرد، باریک است یا تیزی دارد و گوشتان را اذیت می کند. با کمی چسب حرارتی آن را به شکل دلخواهتان در آورید تا گوشتان را اذیت نکند.
  • برای زدن ریسه های چراغ به دیوارهای سنگی یا آجری از چسب حرارتی استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از تکان خوردن قاب یا کم کردن فاصله ای که بعضی از تابلوها با دیوار دارند از چسب حرارتی کمک بگیرید.
  • برای جلوگیری از لیز خوردن با دمپایی ها یا کفش هایی که کف لیزی دارند از کمی چسب حرارتی کف کفش استفاده کنید. با این روش طرح ایجاد شده با چسب، اصطکاکی ایجاد کرده و مانع از لیز خوردن می شود.
  • طرح انداختن روی ظروف و شیشه ها یکی از کارهای جالب و خلاقانه ای است که می توان با چسب حرارتی انجام داد. برای اینکار ابتدا سطح شیشه ای،چوبی یا فلزی را تمیز کرده، سپس با چسب حرارتی طرح مورد نظر را روی آن بکشید و بعد از سرد شدن چسب، روی کار را با رنگ های اکرلیک یا اسپری رنگ آمیزی کنید.
  • اگر در کمدتان با دیوار برخورد می کند و باعث ایجاد خراش روی دیوار می شود، با استفاده از کمی چسب حرارتی روی دیوار برآمدگی ایجاد کنید تا از برخورد در کمدتان با دیوار جلوگیری به عمل بیاورید.
  • برای اینکه چسب حرارتی را همیشه به همراه داشته باشید، از کبریت استفاده کنید! کمی چسب را پایین تر از قسمت سر کبریت بزنید و کبریت را در سفر یا جایی که دستگاه چسب حرارتی در دسترس شما نیست، به همراه داشته باشید. برای چسباندن و استفاده از این چسب، کبریت را روشن کنید. حرارت شعله، چسب حرارتی روی بدنه کبریت را آب می کند. چسب را در محل مورد نظر بزنید و به راحتی از آن استفاده کنید.
  • از آنجائیکه چسب حرارتی به هر شکلی در می آید، می توانید با کمی جستجو در اینترنت انوع زیور آلات و چیزهای زیبا را با استفاده از این وسیله در منزل درست کنید و از داشتنشان لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس