تلفن پشتیبانی 38429 - 021

چه چیزهایی را می توانیم با لباسشویی بشوییم؟

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > چه چیزهایی را می توانیم با لباسشویی بشوییم؟

چه چیزهایی را می توانیم با لباسشویی بشوییم؟

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تصور می کنند، کارکرد لباسشویی فقط به شستن لباس ها خلاصه می شود. ما در ادامه به شما می گوییم که چه چیزهایی را علاوه بر لباس ها می توانید با ماشین لباسشویی تان بشویید. با ما همراه باشید.

کوله پشتی و ظرف غذا

جیب های کوله پشتی را باز کنید و هر چیزی که داخلش هست را خالی کنید. اگر ذرات و خرده ریزه های بزرگ داخل آن ها است، به وسیله یک سری مخصوص درز در جارو برقی کاملا تمیزشان کنید. کوله پشتی را داخل کیسه ی رختشویی یا رو بالشی بگذارید و در حالت ملایم و با آب سرد همراه با مقدار کمی مایع شستشو بشویید.

زیرانداز یوگا

اگر به دستورات نوشته شده در مورد زیرانداز اهمیت می دهید، آن را داخل ماشین لباسشویی نندازید. ولی می توانید ماهی یک بار این کار را انجام دهید.

کیسه های ورزشی

علاوه بر عرق و چربی که در داخل کیسه شما جمع می شود، سطح خارجی آن نیز که در قفسه های اتاق قرار گرفته اند، مملو از میکروب هستند. تمام جیب های کیف ورزشی را باز کنید و چک کنید که داخل آن چیزی نباشد. سپس در یک چرخه ملایم آب سرد آن را بشویید.

دستکش فر

دستکش های فر و دستمال های آشپزخانه را به سایر حوله و لباس هایی که نیاز به شستشو دارند، اضافه کنید.

عروسک های پوشالی

عروسک های پوشالی را داخل کیف های رختشویی توری قرار دهید و آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید. از آب سرد برای شستشو استفاده کنید، زیرا آب گرم یا داغ باعث آب شدن چسب عروسک ها می شود. همچنین به یاد داشته باشید که از میزان کمی ماده شوینده استفاده کنید.

سری تی

لیبل سری جدا شونده تی را چک کنید تا مطمئن شوید که می توانید آن را داخل ماشین لباسشویی بگذارید. اکثر تی ها طوری ساخته شده اند که سری آن ها قابل جدا شدن باشد.

کلاه بیسبال

به کلاه بیسبال اسپری ضد لک بزنید و اجازه دهید پنج دقیقه بماند. کلاه را با برنامه ای با زمان کوتاه و آب سرد بشویید. شکل کلاه را مرتب کنید و اجازه دهید خشک شود.

کتونی

بند های کتونی را جدا کنید و آن ها را داخل روبالشی نخی بگذارید تا بهم نپیچند. کفی های کتونی را خارج کنید و آن ها را داخل روبالشی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. اگر نگران سر و صدای آن هستید، چند حوله خیس داخل لباسشویی بندازید. به میزان همیشگی مایع لباسشویی به اضافه کمی سرکه برای بوگیری داخل ماشین بریزید. لباسشویی را روی حالت شستشو با آب سرد قرار دهید. بعد از شستشو اجازه دهید کتونی و بندها در معرض هوا خشک شوند.

اسباب بازی های کوچک

اسباب بازی های کوچک مثل لگوها، عروسک های حمام یا توپی که سگتان با آن بازی می کند را داخل کیسه شستشوی توری بریزید. آن ها را درحالت شستشوی ظریف بشویید تا واقعا تمیز شوند.

تجهیزات ورزشی

لوازم ورزشی مانند زانویی، پد شانه و دستکش ها نیز از دیگر وسایلی هستند که می توانید با لباسشویی بشویید. تمام قفل های چسبناک را برای جلوگیری از لرزش یا پیچ خوردن آن ها ببندید و آن ها را در کیف های لباسشویی و ماشین لباسشویی قرار دهید. نصف پیمانه مواد شوینده ملایم در لباسشویی بریزید و با انتخاب یک چرخه ملایم شستشو اجازه دهید این وسایل به خوبی تمیز شوند.

پادری و قالیچه

پادری را تکان دهید تا ذرات کثیف از آن خارج شود، سپس همراه با چند حوله داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. ماشین را روی حالت شستشوی ظریف با آب سرد قرار دهید و نصف میزان معمول مایع شستشو بریزید. بعد از شستشو پادری و قالیچه را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

نکته: هرگز پادری هایی که پشت پلاستیکی دارند، داخل لباسشویی نیندازید.

کیسه خرید:

کیسه های خرید شما از سبد خرید به صندوق عقب ماشین می روند و در نهایت روی پیشخوان آشپزخانه قرار می گیرند. به علاوه اینکه در تماس مستقیم با میوه و سبزیجات نیز هستند. آن ها باید تمیز شسته شوند. کیسه های از جنس کرباس میتوانند با آب داغ و مقدار لازم از مواد شستشو دهنده، شسته شوند و بعد از شستشو داخل ماشین خشک کن قرار بگیرند.

بالشت

بالشت ها را دوتایی روی حالت آب گرم ملایم بشویید. برای اطمینان از شسته شدن کامل بالشت ها، آن ها را دوباره با آب سرد شستشو دهید.

پرده پلاستیکی حمام

پرده حمام را با مقدار معمول از مایع لباسشویی در ماشین بشویید. برای تمیزی بیشتر چند حوله نیز همزمان با آن بشویید، در آخر آن را آویزان کنید تا خشک شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس