تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه صحیح شستشو و نگهداری حوله ها

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه صحیح شستشو و نگهداری حوله ها

نحوه صحیح شستشو و نگهداری حوله ها

حوله ها یکی از وسایل حساس و مهم در هر خانه ای هستند. این وسایل حساس یار همیشگی ما هستند و اگر به خوبی از آن ها نگهداری کنید می توانند دوست خوبی برای پوستتان باشند. امّا بی توجهی به مواردی که در ادامه می آید، موجب بروز مشکلاتی برای شما خواهد شد. با ما همراه باشید تا در جریان نکات مهم و کلیدی در مورد شستشو و نگهداری حوله ها قرار بگیرید.

 • اگر حول هایتان زبر هستند، بدان معناست که برای درست کردن آن ها بیش از حد شوینده استفاده می کنید. در حقیقت شوینده های پودری و مایع ممکن است سبب سفتی حوله شوند و مقداری تفاله و لکه روی آن باقی بگذارند. اگر می خواهید حوله هایی نرم و لطیف داشته باشید، آن ها را جدا از بقیه لباس ها بشویید و از شوینده کمتری استفاده کنید.
 • حوله دست و صورت را به هیچ عنوان نباید در داخل دستشویی آویزان کنید. به خصوص در خانه های جدید که بین محل شستن دست ها و توالت دیوار حائلی وجود ندارد.
 • برای شستن حوله ها از نرم کننده های شیمیایی استفاده نکنید. ممکن است شما از مواد نرم کننده زیاد استفاده کنید، اما برای حوله ها از آن ها استفاده نکنید. در عوض، برای نرم شدن حوله هایتان می توانید یک چهارم فنجان سرکه سفید را در حین شستشو به آن اضافه کنید.
 • سعی کنید حوله ها را در فواصل زمانی کوتاه مثلاً هر دو یا سه روز یکبار بشویید. به یاد داشته باشید که حوله ها به دلیل داشتن رطوبت مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها هستند.
 • نباید پس از استحمام و استفاده از حوله آن را گوشه‏ای بیندازید یا در حمام و محلی تاریک و مرطوب قرار دهید. بهتر است آن را در محل مناسبی که هوا جریان دارد مثلاً روی بند رخت و زیر نور خورشید آویزان کنید تا رطوبتش از بین برود.
 • استفاده از سفیدکننده ها نه تنها منجر به کم رنگ شدن حوله ها و باقی ماندن لکه هایی روی آن ها می شوند، بلکه پس از گذشت مدت زمانی تار و پود آن را نیز از بین می برند. همچنین باید از ریخته شدن خمیردندان، داروی آکنه و یا شوینده ها بر روی حوله جلوگیری کنید، چون مواد شیمیایی استفاده شده در این محصولات باعث تغییر رنگ حوله ها و لک افتادن روی آن ها می شود.
 • حوله تان را به طور منظم حداقل هفته ای یک بار تعویض کنید و حوله قبلی را با آب داغ حدود 70 تا 80 درجه سانتی گراد با شوینده مناسب بشویید و در آفتاب خشک کنید. اگر به نور آفتاب دسترسی ندارید، می توانید از حرارت بخاری، شوفاژ یا اتو برای خشک کردن حوله ها استفاده کنید.
 • بر خلاف تصور عموم، نگهداری از حوله های سفید نسبت به حوله های رنگی آسانتر است. این حوله ها برای شستشو نیاز به مواد شوینده زیادی ندارند و می توانید به با یک بار شستشو می توانید لکه های آن ها را از بین ببرید.
 • حتی اگر از خشک کن استفاد‌‌‌ه می کنید، باز هم باید‌‌‌ برای خشک شد‌‌‌ن نهایی حوله ها، آنها را زیر نور خورشید‌‌‌ و د‌‌‌ر معرض جریان هوا قرار دهید. د‌‌‌ر صورتیکه بیمار هستید‌‌‌ بهتر است از مواد‌‌‌ ضد‌‌‌ عفونی هم برای شستشوی حوله ها استفاده کنید.‌‌
 • به یاد داشته باشید که حوله ها نباید بیش از حد توسط خشک کن ها خشک شوند، زیرا در این صورت نرمی و لطافتشان را از دست می دهند.
 • پس از شستشو و خشک شدن حوله‎ها مشکلی وجود نخواهد داشت و کافی است آن ‎ها را در محلی خشک و غیرمرطوب مثلا کمد و کشوی مخصوصی قرار دهید. نکته‏ای که باید به آن توجه داشت این است که حوله‏ها نباید در حمام که محیط مرطوبی است، نگهداری شوند. چون در این صورت احتمال آلودگی و رشد و تکثیر میکروب‏ها بیشتر می‏شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس