تلفن پشتیبانی 38429 - 021

استفاده از زودپز، آری یا نه؟

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > استفاده از زودپز، آری یا نه؟

استفاده از زودپز، آری یا نه؟

زودپزها به دلیل کوتاهی مدت زمان پخت غذا و کاهش مدت زمان قرار گرفتن در معرض حرارت بهترین ظروف برای پخت غذا محسوب می شوند. در گذشته بسیاری از افراد به دلیل اینکه ظرف مسی دارای رسانایی حرارتی بالایی است از آن برای جوشاندن آب و تهیه انواع غذا ها استفاده می کردند. امّا باید به یاد داشته باشید که برای پختن غذا در زودپز باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید تا روزنه روی درب آن بسته نشود و انفجار رخ ندهد. در همین راستا، بهتر است دانه هایی مانند جو و گندم را که پس از حرارت زیاد کف می کنند، در زودپز پخت نشود، زیرا کف آن ممکن است باعث بسته شدن روزنه درب زودپز شود.

معایب استفاده از زودپز

  • با پختن غذا در زودپز ممکن است برخی از ویتامین های مفید و مواد مغذی که به گرمای زیاد حساس هستند، از بین برود. به عنوان مثال ویتامین C، بتاکاروتن و دیگر ترکیبات مفید در زودپز از بین می روند. همچنین، ممکن است اسیدهای چرب امگا3 هم بر اثر استفاده از دیگ زودپز از بین برود.
  • هنگامی که میوه و سبزیجات را داخل زودپز قرار می دهید، برخی مواد مغذی و ویتامین ها مانند ویتامین C و فیتونوترینت های موجود در سبزیجات و میوه ها از بین می روند.
  • پخت انواع مواد گوشتی در زودپز شاید راضی کننده و سریع باشد اما باید گفت که معمولا چربی های اشباع نشده مواد گوشتی، بسیار کاهش پیدا می کند.

مزایای پختن غذا در زودپز

  •  با پخت غذا در زودپز، غذاها بیشتر مواد مغذی خود را حفظ می کنند و طعم آن ها تغییری نمی کند.
  • غذاهایی که تحت فشار قرار می گیرند، معمولا مواد مغذی خود را حفظ می کنند، زیرا به سرعت پخته شده و نسبت به اجاق گاز به مرور این مواد مغذی را از دست نمی دهد.
  • پخت در زودپز باعث می شود که مواد غذایی در مدت زمان کمتری آماده شوند و این بدان معناست که رنگ، طعم و همچنین مواد معدنی و ویتامین ها را تقریبا در خود حفظ می کنند.
  • خوب است بدانید که زودپزها تا 70٪ زمان پخت را کاهش می دهند و به طور کلی، پخت غذا با زودپز به دلیل سرعت آن، باعث افزایش حفظ طعم های طبیعی غذا می شود.

 زود پختن غذا در زودپز به خاطر فشار بالاست یا دمای بالا؟

بسیاری از افراد فکر می‎کنند که چون دیگ زود‎پز زود‎تر مواد را می‎پزد، پس حتما با حرارت بالا این کار را انجام می‎دهد. در صورتی که اصلا این طور نیست. زود پختن غذا در این دیگ به خاطر فشار بالاست، نه دمای بالا. در یک تحقیق معلوم شد که بالاترین دمای آب درون دیگ زود‎پز ۲۵۰ درجه است که این خیلی کمتر از دمای یک اجاق رو‎میزی، فر و یا آرام‎پز است. به بیان دیگر یک دیگ زود‎پز با استفاده از فشار در حرارتی بسیار کمتر از روش‎های دیگر کار می‎کند و زمان پخت را کاهش می دهد.

در زود‎پز چه غذاهایی را می توان پخت؟

کباب، خورش، سوپ، سبزیجات،‌ تخم‎مرغ آب‎پز، کیک پنیر و حتی برنج که عملا دستور پخت و آموزش لازم برای هر‎کدام به وفور یافت می‎شود را می توان در زودپز پخت. پخت انواع حبوبات و دانه ها در زودپز نیز به طور کلی ایمن است و به جز کاهش ویتامین هایی مانند فیتونوترینت ها بقیه مواد معدنی مانند فیبر و نشاسته آنها حفظ می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس