تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نکات کلیدی برای خرید میز ناهارخوری (بخش اول)

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نکات کلیدی برای خرید میز ناهارخوری (بخش اول)

نکات کلیدی برای خرید میز ناهارخوری (بخش اول)

میز ناهارخوری یکی از وسایلی است که مزایای زیادی برای اهالی خانه دارد. در وهله اول اگر این وسیله به خوبی انتخاب شود می تواند نقشی در دکوراسیون خانه داشته باشد و به زیباتر شدن آن کمک کند. موضوع بعدی این است که استفاده از میز ناهارخوری مانع بروز مشکلات ستون فقرات می شود و مزایای زیادی برای سلامتی اعضای خانواده دارد. برای خرید این وسیله نیز باید نکات مهمی را مدنظر داشته باشید. با ما همراه باشید تا این نکات کلیدی را برایتان شرح دهیم.

از میزهای شیشه ای استفاده کنید

میزهای شیشه ای همیشه محبوب بوده اند، زیرا با انواع سبک های دکوراسیون هماهنگی دارند. سطح براق آن ها برای فضاهایی که نیاز دارند بزرگ تر و روشن تر به نظر برسند، به خوبی عمل می کند. شیشه هایی که امروزه در سطح این میزها به کار می رود مقاوم به ضربه و خراش بوده و امن هستند. ضمن اینکه می توانید شیشه ها را در انواع رنگ ها انتخاب کنید.

مشخص کنید که از میزناهارخوری چه استفاده ای می کنید

ابتدا باید بدانید که چه استفاده ای از میزناهارخوری دارید. اگر قرار است این میز برای شما و مهمانانتان باشد، باید انواع بزرگ یا تاشو که قابلیت بزرگ تر شدن دارند را انتخاب کنید. اما اگر عادت دارید همه صحبت های خود با اعضای خانواده را سر میز انجام دهید، بهتر است میز گرد انتخاب کنید تا همه به راحتی یکدیگر را ببینند.

مقدار فضایی که در اختیار دارید را بسنجید

پیش از خرید میزناهارخوری، ابتدا اتاقی که قرار است میز در آن قرار بگیرد را اندازه بگیرید و سپس فضایی را در اطراف آن برای رفت و آمد در نظر بگیرید. سپس بزرگ ترین میز را که مناسب فضای موردنظر است، بخرید.

میز و صندلی هایی بخرید که موجب صمیمت اعضای خانواده شوند

برای اینکه افراد دور میز غذاخوری احساس راحتی و خودمانی بودن بکنند، بهتر است صندلی ها پشتی های بلند داشته باشند. برای این صندلی ها باید میز مناسب پیدا کرد. اصولا، میزهای گرد بیشتر برای این منظور مناسب هستند و به دلیل دایره بودن، مکالمه افراد با یکدیگر را خودمانی تر جلوه می دهد.

از مدل های ترکیبی استفاده کنید

اگر می خواهید جذابیت چوب و شیشه را در کنار هم داشته باشید، می توانید بر روی سطح میز ناهارخوری چوبی خود، یه صفحه شیشه ای نیز داشته باشید که هم چوب میز را از آسیب حفظ می کند و هم برق خاصی به فضا می بخشد.

از پتانسیل میزهای مستطیل و گرد غافل نشوید

میزهای ناهار خوری مستطیل و گرد انتخاب های مناسبی برای همه زمان ها و مکان ها هستند. این میزها اصولا در همه اتاق ها جا می شوند و با هر دکوراسیونی جور در می آیند. میزهای گرد، مکالمه افراد را سرمیز راحت تر می کند. میزهای مستطیل نیز برای افراد بیشتر، فضای بیشتری دارد. به یاد داشته باشید که دور میزهای مستطیل می توان صندلی اضافه کرد. اما میزهای گرد این قابلیت را ندارند.

به زیبایی میزناهارخوری توجه کافی داشته باشید

میزناهارخوری در وهله اول باید زیبا باشد تا به شما حس خوبی را منتقل کند و در دکوراسیون منزلتان هم نقشی داشته باشد.

از اعجاز رنگ سفید غافل نشوید

اگر می خواهید میز ناهارخوری شما در دکوراسیون منزل تان بدرخشد، پیشنهاد ما این است که از ست های ناهارخوری سفید رنگ و کلاسیک استفاده کنید. رنگ سفید همیشه جذاب است و دارای قدرت زیادی به خصوص در یک فضای کلاسیک امروزی است. شاید تصور کنید که این رنگ، انتخاب خوبی از لحاظ تمیزی نیست ولی اگر جنسی انتخاب کنید که مرغوب باشد و به راحتی تمیز شود، از تصمیم خود پشیمان نخواهید شد.

به ست شدن میز و صندلی هایی که جدا جدا می خرید، توجه کنید

اگر قرار است میز و صندلی را جداگانه خریداری کنید، حتما به اندازه و شکل و طرح آنها توجه داشته باشید تا با هم جور در بیایند. اگر صندلی های دسته دار می خرید، مطمئن شوید که زیر میز جا می گیرند و ارتفاع آنها با هم تضاد ندارد. روی صندلی در پشت میز بنشینید و فاصله پا و میز را اندازه کنید تا کوتاه یا زیادی بلند نباشد. همچنین، زیر میز را نیز کنترل کنید تا پایه های صندلی ها و میز با هم تداخل نداشته باشند.

به قابلیت حمل آسان میزناهارخوری تان توجه کنید

اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید، میز و صندلی ای انتخاب کیند که جا به جایی آن آسان باشد. میزهای چند تکه که قطعات آن ها قابل باز شدن است، بهترین گزینه هستند. ضمنا بهتر است سبکی و سنگینی آن ها را نیز در نظر بگیرید و جنس هایی انتخاب کنید که حمل آن ها آسان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس