تلفن پشتیبانی 38429 - 021

از این اشتباهات در دکوراسیون خانه های کوچک پرهیز کنید (بخش اول)

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > از این اشتباهات در دکوراسیون خانه های کوچک پرهیز کنید (بخش اول)

از این اشتباهات در دکوراسیون خانه های کوچک پرهیز کنید (بخش اول)

دکوراسیون منزل موضوع مهمی است زیرا اگر خانه مان به خوبی دیزاین شده باشد می تواند آرمش بخشمان باشد. احتمالاً شما هم وقتی از خسته و کوفته از بیرون به خانه می رسید دوست دارید صحنه ای زیبا جلوی چشمانتان ببینید. با ما همراه باشید تا اشتباهاتی که باید در دکوراسیون خانه های کوچک از آن ها اجتناب کنید را برایتان بازگو کنیم.

شلوغ کردن راهروها

راهرو ها در خانه‌ های امروزی استفاده چندانی ندارند. بیشتر اوقات صاحبخانه با انداختن یک قالی بلند و قرار دادن یک کنسول آینه همه سعی خودش را برای زیبایی این محیط بدون استفاده می‌ کند اما مساله این است که نباید از پتانسیل‌ های این قسمت خانه غافل شد. اصلا هیچ جای کتاب قانون طراحی داخلی نیامده که از فضای راهرو ها نباید استفاده کرد. پس تا جایی که می‌ توانید از راهرو ها استفاده کنید اما با نظم و ترتیب، آن هم با به کار بردن طاقچه‌ های دکوری یا کمد های دیواری. چون هیچ چیزی نمی‌ تواند بدتر از یک ورودی به هم ریخته باشد.

استفاده از سرامیک های یکدست

سرامیک های یک دست سفید و کاشی هایی که تا سقف بالا رفته اند؛ این نمایی است که در فضای حمام و دستشویی خانه های ما زیاد دیده می شود. این طراحی زیباست اما هیچ هیجان و ایده ای در آن به کار نرفته است. این وسط شاید استفاده از کفپوش های خاص با طرح چوب در دو رنگ مختلف بتواند فضای خسته و یکنواخت دستشویی ها را نجات دهد و از طرفی کوچکی و گرفتگی آنها را رفع کند به خصوص اگر کفپوش و دیوارپوش ها از دو طیف رنگ چوبی خاص باشند. مساله فقط این است که جهت قرار گرفتن پنل ها باید از هم متفاوت باشد. قطعات دیوار به یک سمت و قطعات زمین به سمتی دیگر. به این ترتیب فضا بزرگ تر از چیزی که هست به نظر می رسد.

استفاده زا میزتحریرهای جاگیر

در خانه‌ های کوچک میز تحریر یا میز کار از مهم‌ ترین دغدغه‌ هاست. داشتن فضایی مناسب برای کار در هر خانه‌ ای به دست نمی‌ آید. می‌ دانید چرا؟ برای اینکه همه ما دوست داریم یک میز تحریر بزرگ در خانه داشته باشیم با کلی قاب عکس و لوازم اضافی و البته چراغ مطالعه. این وسط راهکار های ساده زیاد است. مهم‌ترین‌ راهکار این است که بی‌ خیال قاب عکس‌ ها و چراغ مطالعه شوید. اگر اینها را فراموش کنید آن وقت هر تکه چوب ساده‌ ای در کنار دیوار می‌ تواند برایتان حکم میز را داشته باشد. در این حالت روشنایی می‌ تواند لامپ‌ های رشته‌ ای آویزان از سقف باشد و یک عکس بزرگ روی دیوار هم جایگزینی برای همه قاب عکس‌ ها.

استفاده از کمدهای دست و پاگیر

موقع خرید خانه اصلا به فکر کمد نباشید. این روزها دیگر به سختی می توان خانه ای را پیدا کرد که کمدهای بزرگ دلخواه داشته باشد. در زمان بازدید از خانه فقط به این فکر کنید که روی کدام دیوار و چطور می توانید یک کمد دیواری شخصی برای خودتان ترتیب دهید. می توان به سادگی با نصب چند قفسه فلزی بر دیوار خالی اتاق یک کمد شخصی خوب داشت. فکر در و پیکرش را هم نکنید. یک پرده ساده می تواند داستان را به خوبی حل و فصل کند. مهم این است که ایده داشته باشید و از امتحان کردن نترسید.

از قابلیت راه پله ها استفاده کنید

در آپارتمان‌ های امروزی بزرگ‌ ترین مشکل ساکنان مسئله جا دادن کفش‌ هاست. از طرفی جاکفشی‌ هایی که بیرون واحدها قرار داده می‌ شوند، مسئله دیگری است. به داخل خانه بردن جا کفشی و جا خوش کردن آن ها در کنار راهرو و اتاق نشیمن هم موضوع دیگری است. این مشکل به‌ راحتی قابل حل است اگر فقط اهالی خانه کمی ایده به خرج دهند و به فکر سر و سامان دادن زیر پله‌ ها باشند. با دکور زدن در راه پله‌ های داخل یا خارج خانه می‌ شود فضایی مناسب برای کفش‌ ها پیدا کرد ضمن اینکه اگر این طبقه‌ ها در داخل خانه جا بگیرند می‌ توانند جای خوبی برای قرار دادن همه جور وسیله‌ ای باشند.

استفاده از صندلی های یک دست

اگر زیاد اهل مهمانی دادن هستید، لازم نیست در خانه به اندازه یک لشکر آدم صندلی داشته باشید. در خیلی مواقع داشتن یک میز غذاخوری با هشت صندلی یک دست در خانه ای کوچک فضای بسیار دلگیری ایجاد می کند. پس به جای ردیف کردن صندلی های یک شکل بهتر است یک نیمکت پشت میز بگذارید و آن طرف هم تعداد محدودی صندلی. خوبی اش این است که در زمان مهمانی ها می توانید میز را کنار بگذارید و از نیمکت به عنوان مبل پذیرایی استفاده کنید. یادتان باشد فقط نیمکت در جهت درازای خانه قرار داشته باشد نه عرض. به این ترتیب، خانه بزرگ تر به نظر می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس