تلفن پشتیبانی 38429 - 021

نحوه صحیح نگهداری حوله ها

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > نحوه صحیح نگهداری حوله ها

نحوه صحیح نگهداری حوله ها

حوله وسیله ای شخصی است و هرگز نباید از آن به صورت اشتراکی با دیگران استفاده کنید. حوله از الیافی تشکیل شده است که رطوبت را در خود نگه می دارد و به همین دلیل بسیار مستعد رشد میکروب و باکتری های مختلف است. بنابراین باید نکاتی را برای نگهداری از حوله ها مدنظر داشته باشید. در ادامه به ویژگی های یک حوله خوب اشاره می کنیم و سپس به نکاتی که برای نگهداری از حوله ها باید مدنظر داشته باشید، اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های یک حوله خوب

 • حوله باید تا جای ممکن ساده و به رنگ سفید باشد.
 • حوله نباید در مقابل نور تغییر رنگ دهد.
 • حوله خوب بعد از شستشو پرز نمی دهد.
 • حوله خوب بعد از مدتی استفاده لطافت خود را از دست نمی دهد.
 • حوله باید قدرت آب گیری زیادی بیشتری داشته باشد.
 • حوله نباید پس از چند بار شستشو تغییر رنگ دهد.

نکاتی برای شستن حوله ها

نحوه صحیح شست وشو و نگهداری حوله ها می تواند نقش زیادی در سلامت ما ایفا کند. حوله ها به خاطر نگه داشتن رطوبت در خود می توانند محلی بسیار عالی و ایده آل برای رشد انواع میکروب ها و قارچ ها باشند و البته این میکروب ها را به بدن ما هم انتقال دهند و باعث بروز انواع بیماری های تنفسی، پوستی و چشمی شوند. به همین خاطر دانستن نحوه صحیح شست وشو و نگهداری حوله ها می تواند نقش زیادی در سلامت ما ایفا کند. بنابراین به نکاتی که در ادامه مطرح می شود دقت داشته باشید.

 • اگر حوله ی خود را به مدت زیادی در دستگاه خشک کن قرار دهید، ممکن است رنگ آن عوض شود. برای مثال با گذشت زمان به خصوص حوله های سفید ممکن است زرد شوند.
 • حوله دست و صورت خود را به هیچ عنوان در داخل دستشویی آویزان نکنید. به خصوص در خانه های جدید که بین محل شستن دست ها و توالت دیوار حائلی وجود ندارد، نباید حوله را داخل دستشویی قرار دهید. در محیط دستشویی، بخارهایی مثل اسید اوریک و اسید فسفریک که از ادرار و مدفوع متصاعد می شود برروی حوله و البته مسواک می نشینند. این مواد خطرناک زمانی که ما از این وسایل استفاده می کنیم به راحتی وارد بدنمان شده و سلامت ما را به خطر می اندازند. پس لازم است که حوله خود را در محلی خارج از دستشویی آویزان کنید.
 • قبل از استفاده از حوله ها آنها را یک بار بشویید سپس ااز آن ها ستفاده کنید تا میکروب های آن از بین برود. حوله های حمام را حداقل هفته ای یک بار بشویید اما به یاد داشته باشید که حوله ها را نباید زیاد بشویید چرا که ممکن است الیاف آن از بین برود.
 • محیط های تاریک و مرطوب برای خشک شدن حوله مناسب نیست، چون در این نوع مکان ها میکروب و قارچ سریعا رشد می کنند. بهتر است حداقل هر 2 تا 3 روز یک بار حوله حمام و دستشویی را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. به یاد داشته باشید که نور آفتاب یک ابزار خوب برای ضد عفونی کردن حوله ها و از بین بردن عوامل بیماری زا است.
 • حوله تان را به طور منظم حداقل هفته ای یک بار تعویض کنید و حوله قبلی را با آب داغ حدود 70 تا 80 درجه سانتی گراد بشویید. خوب است بدانید که در این دما بیشتر میکروب ها از بین می روند. همچنین از ماده شوینده مناسب برای شستن حوله ها استفاده کنید و آن ها را جلوی آفتاب خشک کنید. اگر نور آفتاب در دسترستان نیست می توانید از حرارت بخاری، شوفاژ یا اتو برای خشک کردن حوله ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس