تلفن پشتیبانی 38429 - 021

بایدها و نبایدهای استفاده از سفیدکننده ها (بخش دوم)

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > بایدها و نبایدهای استفاده از سفیدکننده ها (بخش دوم)

بایدها و نبایدهای استفاده از سفیدکننده ها (بخش دوم)

در بخش قبلی مطلبی که درباره بایدها و نبایدهای استفاده از سفید کننده ها ارائه کردیم به موضوع مختلفی پرداختیم. از جمله نحوه استفاده از سفید کننده ها و نکات هشدار دهنده را مطرح کردیم. در مطلب پیش رو به مسائل مهمی که باید برای استفاده از سفید کننده ها به آن ها توجه داشته باشید، اشاره می کنیم. همانطور که در مطلب قبلی متذکر شدیم، بهتر است که از سفید کننده ها از جمله وایتکس حتی الامکان استفاده نکنیم، امّا گاهی اوقات استفاده از این مواد شیمیایی گریزناپذیر می شود، در این گونه موارد با رعایت نکاتی که در ادامه می آید از این مواد استفاده کنید.

نکات مهمی که برای استفاده از سفیدکننده ها باید به یاد داشته باشید

  • مخلوط کردن سفید کننده ها با مواد شوینده و تمیز کننده دیگر مسمومیت‌های جدی و خطرناک را به همراه دارد و حتی در مواردی می‌تواند به مرگ منجر شود. توصیه ما این است که سفید کننده ها را با مواد شوینده و پاک کننده مثل انواع پودرها، مایع شستشوی ظروف و لوازم بهداشتی منزل مخلوط نکنید.
  • برای استفاده از سفیدکننده باید آن را با آب مخلوط کرده و محلولی تهیه کنید. برای درست کردن این محلول باید به نسبت یک دهم (یک لیوان سفید کننده و نه لیوان آب) و یک صدم (یک لیوان سفید کننده و ۹۹ لیوان آب) سفید کننده را با آب رقیق کنید. هنگامی که شما این محلول را غلیظ‌تر تهیه می‌کنید، مواد شیمیایی بیشتری نیز در هوا پراکنده شده و با تنفس وارد ریه‌های شما می‌شوند و احتمال مسمومیت با وایتکس را به وجود می‌آورند. از محلولی که درست کرده اید به صورت تازه استفاده کنید. از مصرف محلول رقیق شده بعد از ۲۴ ساعت بپرهیزید.
  • اگر قرار است از وایتکس استفاده کنید، بهترین موقعیت این است که این محلول را در فضای آزاد به کار ببرید. چرا که بخارات شیمیایی حاصل از آن در فضا پراکنده شده و موجب مسمومیت شما نخواهد شد. در صورتی که مجبورید از این محلول در فضای بسته استفاده کنید، حتما تهویه را چک کنید. در صورت تماس وایتکس با چشم و مخاط بینی، موضع را با آب فراوان بشویید و فورا به پزشک مراجعه کنید.
  • برای اینکه از خطرات سفیدکننده ها در امان بمانید، برچسب روی ظروفی که حاوی مواد شیمیایی است را حتما قبل از مصرف بخوانید و دستورالعمل آن را رعایت کنید.
  • بسیاری از بانوان عادت دارند با دست بدون محافظ به کار کردن با وایتکس و سایر محصولات شیمیایی می پردازند. این کار ممکن است در کوتاه مدت عارضه‌ای برای شما ایجاد نکند ولی در بلندمدت موجب حساسیت‌های پوستی، پوسته‌پوسته شدن، سوزش، خارش و یا حتی ترک پوست‌تان خواهد شد. بنابراین هنگام استفاده از این محصولات، یک جفت دستکش آشپزخانه بپوشید تا از پوست شما در برابر این مواد شیمیایی محافظت کند. اگر به پلاستیک و یا لاتکس این دستکش‌ها حساسیت دارید، یک دستکش نخی در زیر این دستکش‌ها بپوشید، حتی انواعی از دستکش‌های آشپزخانه در بازار وجود دارند که یک دستکش نخی به صورت آماده توسط کارخانه سازنده در آن گذارده شده است. پس از اتمام کار با این محصولات پوست دست‌تان را با آب ولرم بشویید و در نهایت از کرم‌های مرطوب کننده، نرم کننده و چرب‌کننده روی پوست دست‌تان استفاده کنید.
  • کودکان معمولاً در معرض خطرات مختلف هستند. به ویژه کودکانی که به تازگی راه رفتن را آغاز کرده اند بیشتر از سایرین کنجکاو هستند و باید مواد شیمیایی خطرناک مانند سفیدکننده ها را از دسترس آنها دور نگه دارید. به طور کلی، همیشه سفیدکننده را در محلی استفاده کنید که کودکان به آن دسترسی ندارند.
  • اگر روی برچسب لباس شما در مورد سفیدکننده چیزی درج نشده است بهتر است فقط از سفیدکننده اکسیژنه برای لکه بری آن استفاده کنید.
  • قبل از استفاده از سفیدکننده روی همه لباس، آن را روی قسمت کوچکی از بافت لباس که مشخص نیست (مثل درز داخلی) تست کنید. اگر تغییری در رنگ و بافت لباس به وجود نیامد آن را روی همه لباس به کار ببرید.
  • با توجه به تمامی آنچه گفته شد در جمع بندی می توان گفت که باید استفاده از سفید کننده ها از جمله وایتکس را به حداقل برسانیم و اگر ناگزیر شدیم از آن ها استفاده کنیم، نکات ایمنی را حتماً مدنظر داشته باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس