تلفن پشتیبانی 38429 - 021

چطور از مایکروفر درست استفاده کنیم؟

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > چطور از مایکروفر درست استفاده کنیم؟

چطور از مایکروفر درست استفاده کنیم؟
استفاده از هر وسیله بایدها و نبایدهای خاصی دارد و باید با رعایت آنها بهترین استفاده را از وسیله مورد نظر داشت. مایکروفر نیز جزو وسایلی است که توانسته جایی برای خود در آشپزخانه های ایرانی ها باز کند. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که باید به آن ها در هنگام استفاده از مایکروفر دقت داشته باشید. البته خوب است که قبل از استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای استفاده از آن را به دقت و بطور کامل مطالعه نمایید .با این حال در نظر داشتن مواردی که در ادامه می آید نیز به شما در استفاده از این وسیله کمک خواهد کرد.

از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده کنید

فقط از ظروفی که مخصوص مایکروفر است باید در این دستگاه استفاده شود. ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در مایکروفر مناسب نیست، زیرا بر اثر حرارت بالای مایکروفر ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می شود. به یاد داشته باشید که برای گرم کردن غذاهای چرب، ظروف شیشه ای به پلاستیکی ارجحیت دارد. ظروف فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویل های آلومینیومی برای استفاده مایکروفر مناسب نیست، زیرا اشعه های مایکروفر را منعکس می کند و ممکن است به خود دستگاه نیز آسیب برساند.

در پخت با مایکروفر غذا را به تکه های کوچک تقسیم کنید

غذایی که در مایکروفر پخته می شود، ممکن است به طور یکنواخت حرارت نبیند و در قسمت هایی از غذا که خوب حرارت ندیده است، میکروارگانیزم های مضر باقی بماند. بنابراین بهتر است که غذا را به تکه های کوچک تقسیم کنید. برای غذایی که حجم کمی دارد، مدت زمان کمتری برای پخت در نظر بگیرید. زمانی که غذا در ظرف حدود 5 سانتی متر قطر را اشغال کرده است، باید مدت زمان کمتری پخته شود، چرا که نفوذ گرما از اطراف غذا سریعتر انجام می شود .

از ظرف در دار استفاده کنید

برای جلوگیری از خشک شدن غذا در زمان پخت و یا گرم کردن غذا، ظرف را با درپوش منفذ دار بپوشانید.
مایکروفر را در جای مناسبی قرار دهید
دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروفر را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد. بر روی دستگاه مایکروفر چیزی نگذارید و فاصله مناسبی در پشت و اطراف دستگاه جهت خنک شدن قطعات دستگاه حفظ کنید .
در فواصل پخت، غذا را دو تا سه بار هم بزنید
توصیه می شود در فواصل پخت با مایکروفر، غذا دو تا سه بار هم زده شود تا حرارت به تمامی نقاط غذا برسد و از بروز مشکلات احتمالی ممانعت به عمل آید.

غذا را به صورت یخ زده داخل مایکروفر قرار ندهید

غذایی که از فریزر خارج می شود قبل از قرار دادن در مایکروفر باید به طور کامل از حالت یخ زدگی خارج شود، زیرا آب بسیار راحت تر از یخ اشعه ها را به خود جذب می کند. بنابراین اگر قسمت هایی از غذا هنوز یخ زده باشد، حرارت به طور یکنواخت به غذا نمی ر سد و میکروارگانیزم های مضردر آن باقی می ماند.
به غذای پخته شده در مایکروفر زمان توقف بعد از پخت بدهید
غذای پخته شده در مایکروفر نیاز به زمان توقف بعد از پخت دارد! از آنجا که بعد از اتمام کار دستگاه مایکروفر، گرمای داخلی غذا به پختن بیشتر آن کمک می کند، لذا پیشنهاد می کنیم بعد از پخت در مایکروفر و خارج کردن غذا از دستگاه، درب ظرف را روی آن بگذارید و یا آن را در ظرف هم اندازه در بسته قرار دهید تا گرمای خارج شده به خود غذا برگردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس