تلفن پشتیبانی 38429 - 021

روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی

روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی وسیله‌ای است که دیرتر از وسایل دیگر مانند یخچال فریزر، لباسشویی و… جای خودش را در آشپزخانه‌های ایرانیان باز کرده است. البته هنوز هم تعداد زیادی از خانواده‌های ایرانی ترجیح می‌دهند ظرف‌هایشان را با دست بشویند. به عبارت دیگر هنوز این وسیله نتوانسته است جایش را در تمامی خانه‌های ایرانیان تثبیت کند. اما روند استفاده از آن رو به افزایش است.

به نظر برخی استفاده از ماشین ظرفشویی زیاد به صرفه نیست. به این دلیل که باید ظروف قبل از قرار داده شدن در ماشین به خوبی تمیز شوند و این کار باعث می‌شود که تقریباً قسمت سخت ظرف شستن همچنان وجود داشته باشد. البته به نظر برخی دیگر، با ماشین ظرفشویی می‌توان در وقت و انرژی به اندازه زیادی صرفه‌جویی کرد.

در ادامه روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی را مطرح می‌کنیم.

  • اولین گام برای استفاده از ماشین ظرفشویی این است که هر گونه مواد غذایی اضافی را از روی ظروف قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرفشویی پاک کنید. اگر مواد غذایی روی ظرف‌ها خشک شده است، باید ابتدا بگذارید ظروف خیس بخورد. قبل از قرار دادن ظرف‌ها داخل دستگاه آن‌ها را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که پاک شده‌اند و برای قرار دادن در ماشین ظرفشویی آماده هستند .
    2- در مرحله دوم باید ظروف را ساماندهی کنید و با دقت داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای این کار باید لیوان‌ها را در قفسه بالا، ظروف سیلور را در قفسه مربوط به خودش و بشقاب‌ها را پشت سر هم در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید. تابه و سینی‌ها را طوری اطراف ظروف دیگر قرار دهید که از اسپری آب روی ظروف قسمت وسط جلوگیری نکند.

3- شوینده‌ای را که مخصوص شستن ظروف در ماشین ظرفشویی است، در محل مربوطه بریزید. می‌توانید از برخی پودرها که بدون نیاز به مکمل و نمک هستند، استفاده نمایید .
4- در مرحله بعد درب دستگاه را ببندید و چرخه شستشو برای ظروف خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید تابه و ظروف بزرگ را بشویید، یک چرخه سنگین انتخاب کنید که بهترین کار را انجام دهد .
5- در مرحله آخر دکمه شروع ماشین ظرفشویی را بزنید .

 

سؤالات متداول درباره استفاده از ماشین ظرفشویی و پاسخ آن‌ها

  • آیا لازم است ظرف‌ها قبل از ورود به ماشین ظرفشویی لکه‌گیری شوند؟

این سؤال متداولی در ارتباط با طرز استفاده از ماشین ظرفشویی است. در پاسخ به آن باید بگوییم که اگر مقدار زیادی غذا در ظروف باقی مانده و یا به آن‌ها چسبیده است، باید قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین ظرفشویی، ظرف‌ها را با دستمال یا وسیله مناسب دیگر پاک کنید. به علاوه، اگر ظرفی دارید که غذا در آن سوخته است، ابتدا باید مواد سوخته و چسبیده به ظرف را از بین برده و بعد در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

  • چه مقدار ظرف داخل دستگاه قرار دهیم؟

باید بگوییم که ماشین ظرفشویی نیز مانند دیگر لوازم خانگی زمانی بهترین راندمان را دارد که از همه ظرفیت آن استفاده شود. بنابراین، مطمئن شوید که به اندازه کافی ظرف وجود دارد که دستگاه را پر کند و انرژی و آبی که ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آن‌ها استفاده می‌کند، هدر نمی‌رود. به یاد داشته باشید که کم بودن تعداد ظروف در ماشین ظرفشویی باعث نمی‌شود که آن‌ها بهتر تمیز شوند.

  • از چه شوینده‌ای برای ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

گاهی اوقات انتخاب شوینده مناسب به اندازه درست قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی مهم است. به منظور استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی سعی کنید از شوینده‌های مختلف استفاده کنید و ببینید کدام یک برای ماشین ظرفشویی شما مناسب هستند. البته مطمئن شوید که از دستورالعمل نوشته شده بر روی شوینده مورد نظر استفاده می‌کنید. برخی افراد بیش از حد شوینده استفاده می‌کنند که باعث می‌شود لکه‌هایی بر دیواره ماشین ظرفشویی و ظروف (مخصوصاً لیوان‌ها) باقی بماند.

در مورد لکه‌های باقیمانده روی لیوان‌ها به یاد داشته باشید که اگر همیشه با این مشکل روبرو هستید، در مخزن شوینده خود مقداری سرکه سفید بریزید. البته مواد شیمیایی نیز برای این کار در بازار موجود است. اما سرکه هم به راحتی در دسترس است و هم به عنوان یک راه‌حل قدیمی همیشه مؤثر بوده است. حتی در ماشین ظرف‌شویی‌های جدید نیز می‌توان از سرکه استفاده کرد. البته نیازی نیست همیشه این کار را انجام دهید. فقط زمانی که تعداد زیادی لیوان دارید از این روش استفاده کنید.

مطالب بالا تحت عنوان «روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی» با این هدف ارائه شد که بتوانید بهترین بهره را از دستگاهتان ببرید و در استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس