تلفن پشتیبانی 38429 - 021

این 7 اشتباه رایج خانه‌ داری را مرتکب نشوید!

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > اخبار و مقالات > این 7 اشتباه رایج خانه‌ داری را مرتکب نشوید!

این 7 اشتباه رایج خانه‌ داری را مرتکب نشوید

معمولاً سایت‌های مختلف درباره اصول خانه‌داری مطالبی منتشر می‌کنند، اما کمتر کسی درباره اشتباهات خانه داری مطلب می‌نویسد. امّا واقعیت این است که برخی از اشتباهات رایج در خانه‌داری وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید. در فرصت حاضر به این موارد اشاره می‌کنیم.

  • استفاده از ماهوت پاک‌کن برای گردگیری

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در خانه‌داری استفاده از ماهوت پاک‌کن‌ها برای گردگیری است. باید بگوییم که ماهوت پاک‌کن‌ها فقط گردوغبار و آلودگی را از سطحی به سطح دیگر انتقال می‌دهند، بنابراین استفاده از آن‌ها را فراموش کنید و از دستمال‌های میکرو فایبر برای گردگیری استفاده کنید.

  • استفاده مادام‌العمر از برخی وسایل

یکی از اشتباهات رایج در خانه داری این است که خانم‌ها فکر می‌کنند بعضی از وسایل مانند بالشت و سه راهی تاریخ انقضا ندارند. به عنوان مثال همه ما بالشت‌هایی داریم که از سالیان پیش در خانه وجود دارند و از آن‌ها استفاده می‌کنیم. این در حالی است که عمر مفید یک بالشت تنها دو سال است. واقعیت این است که با گذشت زمان باکتری‌ها و پوست‌های مرده در بافت بالشت ذخیره می‌شوند و حتی عوض کردن رویه هم دیگر فایده‌ای نخواهد داشت.

  • شستشوی پنجره‌ها در روز آفتابی

شاید شستشوی پنجره‌ها در روز آفتابی روش معقولانه‌ای برای خانه‌داری به نظر برسد، اما باید بگوییم که گرمای خورشید سبب خشک شدن مواد شوینده و باقی ماندن آثار پاک‌کننده‌ها روی شیشه‌ها می‌شود. بنابراین بهتر است شستشوی پنجره‌ها را در روز ابری یا حوالی شب انجام دهید.

  • استفاده از پودر لباسشویی برای شستشو با دست

متأسفانه بیشتر افراد به این نکته توجهی نمی‌کنند که پودرهای ماشین لباسشویی برای ساختار ماشین تهیه شده است و استفاده از آن برای شستشوی دستی مضر است. نه تنها استفاده از این پودرها برای شستشوی دستی می‌تواند به کیفیت لباس‌ها صدمه بزند، بلکه آنزیم‌های پودرهای لباسشویی این قدرت را دارند تا باعث بیماری‌ها و حساسیت‌های پوستی بشوند. پس به هیچ نحو از این پودرها برای شستشوی دستی استفاده نکنید.

  • استفاده از سرکه برای تمیز کردن تمامی چیزها

یکی از دروغ‌هایی که در سایت‌های خانه داری به وفور گفته می‌شود، خاصیت شگفت‌انگیز سرکه در خانه داری است. درست است که استفاده از سرکه به عنوان مواد شوینده می‌تواند بسیار مفید باشد ولی این‌گونه نیست که هیچ خطری نداشته باشد. به عنوان مثال، استفاده از سرکه برای شستشوی سرامیک‌های حمام یا کاشی‌های آشپزخانه باعث می‌شود تا به مرور زمان دیوارها خورده شوند و در آن‌ها سوراخ ایجاد شود، چرا که سرکه یک ماده اسیدی است.

  • قرار دادن لباس‌های جین در فریزر

حتماً شما هم این قضیه را شنیده‌اید که با قرار دادن لباس‌های جین در یخچال می‌توانید آن‌ها را تمیز کنید. حقیقت این است که گذاشتن این لباس‌ها در فریزر شاید باعث شود تا لباس شما دیرتر پاره شود ولی هیچ دلیلی ندارد که این آلودگی‌ها و کثیفی‌ها از روی لباس‌های جین برداشته شوند. بسیاری از باکتری‌ها می‌توانند در دماهای بسیار پایین زندگی کنند، برخلاف ویروس‌ها که در دما خیلی بالا و خیلی پایین از بین می‌روند، باکتری‌ها بسیار مقاوم هستند. این نکته را فراموش نکنید که برای پاک کردن لباس‌های جین حتماً باید آن‌ها را شست.

  • داشتن این اعتقاد که سینک با شستن ظروف تمیز می‌شود

بیشتر خانم‌ها معتقد هستند که با شستن ظروف در میان سینک خود سینک نیز شسته می‌شود. اما کارشناسان اعتقاد دارند که این ایده کاملاً اشتباه است. وقتی که شما با استفاده از مواد شوینده ظرف‌ها را می‌شویید، باکتری‌ها و کثیفی‌ها به گوشه‌ها و دیواره‌های سینک می‌چسبند و برای تمیز کردن این نقاط حتماً باید از مواد شوینده استفاده کنید و نمی‌توان به این اکتفا کرد که با شستن ظروف حتماً سینک تمیز می‌شود.

سخن آخر

خانه داری یکی از هنرهای مهم محسوب می‌شود که اغلب مختص خانم‌هاست. البته نباید تصور کرد که مردان اصلاً از اصول خانه‌داری چیزی نمی‌فهمند، امّا معمول این است که خانم‌ها خانه‌دارهای حرفه‌ای هستند و این موضوع برایشان یک مزیت محسوب می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با کارشناس