تلفن پشتیبانی 38429 - 021

تعمیر ماشین ظرفشویی و عیب یابی ماشین ظرفشویی

شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی > تعمیر ماشین ظرفشویی و عیب یابی ماشین ظرفشویی

تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه و سریع

برای کارشناسان خبره و آموزش دیده ما مهم نیست ماشین ظرفشویی خود را از کجا و با چه برندی خریداری کرده اید متخصصان حرفه ای و باتجربه تعمیر ماشین ظرفشویی ما در تهران و کرج با روند تعمیر و سیستم تمام برندها و مدل های مختلف آشنایی کامل دارند و آنها را پشتیبانی می کنند.

تعمیر ماشین ظرفشویی

کارشناسان تعمیر ظرفشویی ما تمامی سرویس های برندهای برتر ماشین ظرفشویی از جمله سامسونگ، بوش، ال جی، بکو ، اسنوا ، هایر ، مجیک، آاگ ، زیمنس  و … را در سریعترین زمان ممکن و با هزینه کم و طبق تعرفه اتحادیه انجام می دهند.

تعمیر ماشین ظرفشویی توسط چه کسی انجام می شود؟

تعمیر ماشین ظرفشویی یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط مراکز معتبر و به کمک افرادی انجام شود که در این زمینه از مهارت های لازم برخوردار باشند.

تعمیر ماشین ظرفشویی بهتراست توسط تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی و با قطعات اصل انجام شود تا بتوانید از ماشین ظرفشویی خود نهایت استفاده را ببرید.

اگر می خواهید در مورد تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی بیشتر بدانید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

ماشین ظرفشویی چیست؟

ماشین ظرفشویی از 160 سال پیش به شستشوی ظروف می پردازد، دستگاه های اولیه بسیار بزرگ بودند و عملکرد به مراتب ضعیف تری نسبت به دستگاه های امروزی داشتند.

ماشین های ظرفشویی امروزه یکی از ابزار مورد نیاز خانم ها هستند که سبب می شود تعمیر ماشین ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار باشد.کار تعمیر ماشین ظرفشویی باید توسط اشخاص دارای مهارت که دراین زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند انجام بگیرد.

در مقاله “روش صحیح استفاده از ماشین ظرفشویی” می توانید نکات خوبی را بیاموزید تا کمتر نیاز به رفع خرابی ماشین ظرفشویی پیدا کنید.

عیب های احتمالی ماشین ظرفشویی

تنها دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی آسیب دیدن موتور نیست دلایل زیادی موجب این امر میشود و باید عملیات عیب یابی ماشین ظرفشویی بصورت کامل انجام شود  که در زیر آن ها را شرح میدهیممهمترین گام برای تعمیرماشین ظرفشویی شناسایی عیوب آن است، یک دستگاه ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل مختلف دارای آسیب و دشواری عملکرد شود.برخی از مرسوم ترین اشکالات  ظرفشویی که نیاز به تعمیر ماشین ظرف شویی دارد عبارت است از:

ماشین ظرفشویی روشن نمی شود،ماشین ظرفشویی روشن می شود اما آبگیری نمی کند،چراغ های اخطار ماشین ظرفشویی روشن است، پودر بر روی ظروف شسته شده باقی می ماند، ظرفها به درستی شسته نمی شوند،کف ماشین بیش از حد معمول است و… .

Dishwasher repair

خراب شدن سنسور بسته شدن درب ظرفشویی :

اینگه چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود به قفل درب ( میکروسوئیچ ظرفشویی ) مرتبط می باشد ما در اینجا به شما توصیه میکنیم قبل از تماس با تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی این مورد را چک کنید و در صورت ممکن آن را خودتان تعمیر کنید.

درب را چند بار باز و بسته نمایید و اگر مشکل تان حل نشد قاب دور ماشین ظرفشویی را باز کرده تا به سنسور دست پیدا کند سپس بررسی کنید که آیا شکستگی در آن نباشد و یا گیر نکرده باشد که اگر اینطور بود می توانید آن را خریداری کرده و تعویض کیند.

خرابی در تایمر ماشین ظرفشویی :

یکی دیگر از مواردی که شما برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود به یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی نیاز پیدا می کنید بخش تایمر دستگاه است که یکی از پرکارترین قطعات این دستگاه است به دلیل اینکه وضیفه این دستگاه اطلاع دادن زمان دقیق سپری شده به برد اصلی ظرفشویی می باشد.

تایمر در پشت پانل کنترل در قسمت بالای دستگاه یافت می شود.تایمر  توسط یک موتور کوچک هدایت می شود و در هنگام کار کردن یک صدای ساعت مانندی می دهد اگر این صدا را نمی شنوید حتما از کار افتاده و باید آن قطعه تعمیر با تعویض گردد.در این صورت اگر با پارس سرویس نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس گرفتید حتما این موضوع را اطلاع دهید تا قطعه را نیز باخود بیاورند.

سوختن برد اصلی ماشین ظرفشویی :

وظیفه اصلی برد الکترونیکی (motherboard) در ماشین ظرفشویی مدیریت و کنترل و تمامی فرایندهایی است که منجر به شسته شدن ظروف شما می شود و در واقع نقش مغز سیسم را در ظرفشویی ایفا می کند که با زدن دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان سپری شده شسشتو را معین میکند کارآن نیز آغاز می شود.

این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین ظرفشویی دارد و چنانچه آسیب ببیند مشکل اساسی در دستگاه به وجود می آید و شما قادر به استفاده از ماشین ظرفشویی به هیچ وجه نخواهید بود ، در صورت معیوب شدن برد الکترونیکی حتی ماشین ظرفشویی روشن نیز نخواهد شد و در اکثر مواقع به دلیل نوسان شدید برق و نبودن محافظ موجب سوختن آن می شود البته باید تام خازن ها و آی سی ها در فرایند عیب یابی ماشین ظرفشویی قرار بگیرند تا در صورت امکان تعویض گردند.

dishwasher-mainboard

از کار افتادن پمپ تخلیه

در ماشین های ظرفشویی آب مورد نیاز برای شستشو ظروف از شیر ورودی وارد دستگاه می شود و پس از شستشو کامل آب باید از طریق پمپ تخلیه به خارج از ماشین هدایت می شود ، گاهی ممکن است مانعی بر سر راه پمپ تخلیه باشد که منجر به عدم خروج آب شود و یا سیم کشی و دینام موتور دچار سوختگی شود برای حل کردن چنین مشکلاتی خودتان نیز می توانید دست بکار شود و درب پشت و بالای ظرفشویی را باز کرده و به پمپ تخلیه ظرفشویی دست پیدا کنید و به بررسی سالم بودن آن بپردازید و یا با یک شرکت تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

البته اگر از یک ظرفشویی پیشرفته استفاده می کنید خود دستگاه در قسمت عیب یابی ماشین ظرفشویی این موضوع را به شما اطلاع خواهد داد.

مراحل کار ماشین ظرفشویی

مراحل کار ماشین ظرفشویی به طور معمول به این شکل است:

آب به دستگاه ظرفشویی وارد می شود و به حرارت مناسب که از قبل خودمان آن را مشخص کرده ایم می رسد.

سپس مواد شوینده به تدریج به ماشین ظرفشویی وارد شده و کار شستشوی ظرف ها را ساده تر می کنند.

آب به صورت پاششی به تمیز کردن ظروف می پردازد، در مرحله بعد آب های کثیف از دستگاه خارج می شود و دستگاه ظرف ها را آبکشی می کند.

هرگاه دریکی از مراحل بالا اختلالی ایجاد شود باید با کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیریم.

مراحل شستشوی ظرف ها معمولا چند بار تکرار می شود تا ظروف به خوبی تمیز شوند. تعمیرماشین ظرفشویی هر گونه اختلالاتی که در این خصوص رخ داده باشد را برطرف می کند.

مراحل تعمیرماشین ظرفشویی

برای تعمیر ماشین ظرفشویی ابتدا لازم است دستگاه را خاموش کنید و از پریز برق خارج کنید سپس با یک مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی نیازمند عیب یابی صحیح است برای تحقق این امر مشکل دستگاه را به دقت به کارشناسان توضیح دهید و از آن ها بخواهید از متخصص لازم برای تعمیر ماشین ظرفشویی دعوت کنند.

تعمیرکار با شما تماس گرفته و با هماهنگی قبلی به منزلتان مراجعه می کند . تعمیر ماشین ظرفشویی پس از مرحله عیب یابی ماشین ظرفشویی انجام شده و دستگاه مجدد می تواند به وظایفش عمل کند.

قبل از اینکه از عملکرد صحیح دستگاه مطمئن نشدید هزینه های تعمیر را پرداخت نکنید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی و اهمیت سرویس دوره ای

تعمیر ماشین ظرفشویی تنها در شرایطی که ماشین کارنمی کند واجب نیست، حضور تعمیرکار ماشین ظرفشویی برای سرویس های دوره ای نیز لازم است تا به عملکرد صحیح دستگاه نظارت داشته باشند و عیوب احتمالی را برطرف کنند.

این کار می تواند در مصرف آب صرفه جویی کرده و هزینه های تعمیرات آتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

تعمیر ماشین ظرفشویی برای دستگاه هایی که به صورت مستمر سرویس می شوند بسیار کمتر از سایر دستگاه ها مورد نیاز خواهد بود.

تعمیر ماشین ظرفشویی در مکان هایی که از تخصص و مهارت کافی برخورداراند باید انجام پذیرد در غیر این صورت ممکن است افراد فاقد مهارت به ماشین ظرف شویی شما آسیب بزنند.

نتیجه گیری

تعمیرماشین ظرفشویی باید توسط کارشناسان و متخصصان امر تعمیر لوازم خانگی انجام شود. درحال حاضر امکانات خوبی برای تعمیر ماشین ظرفشویی در مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی موجود است با این وجود دقت کنید از مراکز معتبر تخصصی که مجوزهای لازم را در این خصوص دریافت کرده اند استفاده کنید.

تعمیرماشین ظرفشویی با عیب یابی آغاز شده و با رفع نقص خاتمه می یابد. درصورتیکه دستگاه شما با مشکل مواجه شد لازم است در اولین فرصت با تعمیرگاه خود تماس بگیرید.

تعمیر انواع ماشین ظرفشویی

تعمیرماشین ظرفشویی ایندزیت

تعمیرماشین ظرفشویی ال جی

تعمیرماشین ظرفشویی بکو

تعمیرماشین ظرفشویی آاگ

تعمیرماشین ظرفشویی کنوود

تعمیر ماشین ظرفشویی الکترولوکس

تماس سریع با کارشناس